İsmet Yılmaz; MEB’de 33-34 bin öğretmeni ihraç etmek zorunda kaldık

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz MEB’de ihraç edilen personeller ve öğretmenler hakkında açıklama yaptı.

İsmet Yılmaz; MEB’de 33-34 bin öğretmeni ihraç etmek zorunda kaldık

İsmet Yılmaz; MEB’de 33-34 bin öğretmeni ihraç etmek zorunda kaldık

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanlığında ciddi bir öğretmen açığının olmadığını, norm kadroların genel anlamda yüzde 90 oranında dolu olduğunu belirtti. MEB’de 33 bin 34 bin öğretmenin meslekten ihraç edildiğini de açıklayan Yılmaz, “Konunun özü şu; biz 33 ya da 34 bin öğretmenin ilişiğini kesmek zorunda kaldık” ifadesini kullandı.

İHRAÇ ETMEK ZORUNDA KALDIK

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapıldığını belirten Bakan Yılmaz, geçen yıl MEB bünyesine 50 bin bu sene de şu ana kadar 20 bin öğretmen ataması gerçekleştiğini açıkladı. FETÖ soruşturması kapsamında şu ana kadar çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile Milli Eğitim Bakanlığında 33-34 bin öğretmenin ihraç edildiğini de açıklayan Yılmaz, bu öğretmenlerin ilişiğini kesmek zorunda kaldık ifadesini kullandı.

ÖĞRETMEN İHTİYACI YOK

İhraç edilen, açığa alınan ve tutuklanan öğretmenlerden dolayı MEB’de ciddi bir öğretmen açığı sorunu oluşmadığının altını çizen Bakan İsmet Yılmaz, atanan öğretmenlerle birlikte 6 bölgede öğretmen doluluk oranının yüzde 90 ortalamaya sahip olduğunu, İstanbul’da öğretmen açığından dolayı da Marmara Bölgesinde öğretmen oranının diğer bölgelerin altında kaldığını vurguladı.

15 TEMMUZ RUHU

15 Temmuz’un müfredatlarda yer alacağını da açıklayan Yılmaz, bu bayrağın altında başımız dik yaşıyorsak bunu milletimize borçluyuz ifadesini kullandı. Şehitlerimize ve gazilerimiz şükran borçluyuz diyen Bakan Yılmaz, 15 Temmuz’un müfredata konularak bu ruhun nesilden nesile aktarılacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

 1. İhraçların %95’i fetöcüler. %5 ilgisiz insanlar. 1 tek kişi bile olsa hakları iade edilmeli. Allah sabır versin.

  • Tek kişilik komisyonsun maşallah isim isim şöyle de kimse ugrasmasin!!!! 35 bin kişinin ve haline girdin gerçi kul hakki da ne ki salla gitsin…

  • Mya bi git, hak hukuk bilmez, sahte müslüman. Bu fetö sayesinde ne mal olduğunuz ortaya çıktı. Midem bulanıyor senin gibilerden. Senin kadar ilgim yoktur eminim

  • fetöcü dediğin kelime bir terör örgütü ifade ediyor. peki bu kelimeyi yani örgütü kim ne zaman oluşturdu? kendine hiç sordun mu? insanları terörist iftirasıyla suçlayan yada buna inananlar eğer müslimansa bilsin ki bu iftira başına gelmeden ölmeyecek. biraz sabır etsinler iftirazedeler.. rabbim bunu gösterecektir….

 2. hatalı 2.bylock listesine göre ocaklara incir ağacı diktiniz bide kıvanç duyuyorsunuz..ağustos eylül ekim 2014 bylock tespitlerinde büyük hatalar var..fetö ile alakasızlar bi şekilde kendilerini bylock listesinde buldular..bir gün bu skandal patlayacak ve siz hiçbirşey olmamış gibi davranacaksınız,kimi suçu operatöre kimiyse fetöye atıp sıyrılacak bu vebalden…ama Allah katında sıyrılmak yok!

 3. Bütün yaptıklarınız, sözleriniz, hatta niyetleriniz bile Allah (cc) için aşikar. Sözüm ona, ülkeyi FETO’den temizlemek için, hiçbir şeyden haberi olmayan binlece, on binlerce insanı işinden ekmeğinden ettiniz, savunma hakkı tanımadınız. İş bulmasına engel oldunuz. Medyadan sürekli genelleme yaparak konuşmalar,yorumlar yapıp ihraç edilen herkes FETO’cü, ajan, hain deyip,sosyal olarak tecrit edilmelerine sebep oldunuz. AYM dahil, her mecrayı ele geçirip, insanların mağduriyetlerine çare aramasına engel oldunuz. 1 yıl bitti; yapa yapa,ihraçları yapan erk tarafından üyeleri atanan, sorunları ne kadar zamanda çözebileceği belli olmayan bir komisyon kurdunuz. Yaptığınız, altına imza attığınız veya en azından görüp de göz yumduğunuz haksızlıklar saymakla bitmez…Sadece yasalara uysaydınız, bu kadar mağduriyet oluşmazdı.
  Ben sizden, 15 Temmuz ve bütün bu ihanetin sorumlularından ve suçsuz insanlara yapılan bunca haksızlığa alet olan herkesten, Allah katında davacıyım Sn.Bakan.

 4. Sizi beni ihrac etmek zorunda biraktigim icin ozur dilerim. Sizin gibi babacan bir bakana bunu nasil yaptiysam artik… bizimle dalga mi geciyorsunuz.

 5. Vatanima milletime devletime bayragimiza tek bir zarar vermissem,tek bir hainlik ettiysem,tek kuruş devlet malını yediysem kursagimdan gectiyse Allah geregini yapsin inşallah.Yok ben eğer tüm bunlara ragmen habersiz,gariban anadolu evladi olarak hain damgasi,teröre destekçi ve terörist olarak gosterilmissem sizleri ve bu yapılanlara sessiz kalanlarida Ya Rabbi sana havale ediyorum.Serefimle,onurumla okudum,tum sinavlari hakederek kazanarak,insaatlarda calisarak kazandim.Dokulen goz yaslarimi,ailemin yaşadıklarını Ya Rabbi sana havale ediyorum.15 temmuzdan 1 yil önce Istifa edilmis bir sendikadan Hain damgasi yedim.Kimi bankada hesabi var diye…Bunlar ne Allah askinna.

   • 12 ay falan değil kriter hocam sendikaya 2015 yılında 1 gün bile üyeliğin varsa ihraç 2015 yılından önce istifa ettiysen açıktasin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM