MEB sözleşmeli öğretmenlikte 6 yıllık sürenin düşürülmesi için çalışıyor

Atama bekleyen öğretmen adayları MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü. Sözleşmeli öğretmenleri ilgilendiren çok önemli çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

MEB sözleşmeli öğretmenlikte 6 yıllık sürenin düşürülmesi için çalışıyor

MEB sözleşmeli öğretmenlikte 6 yıllık sürenin düşürülmesi için çalışıyor

Öğretmen adaylarının Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ile yaptıkları görüşmelerden sonra öğretmen adayları tarafından görüşmelerin içeriği ile ilgili açıklama yapıldı. Yusuf Emre Öğür isimli öğretmen adayı Genel Müdür Hamza Aydoğdu ile yaptıkları görüşmede sözleşmeli öğretmenlik süresinin ve mülakatla atama hususunun gündeme geldiğini belirtti ve detayları anlattı.

MÜLAKATIN KALDIRILMASI GÜNDEMDE

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ile yapılan görüşme içeriğine göre Genel Müdür Aydoğdu öğretmen adaylarının tüm taleplerini dinledi ve not aldı. Gündemdeki konulardan birisi 2017 KPSS puanı olurken, Aydoğdu yapılan düzenlemelerin adayları mağdur etmemek adına yapıldığını vurguladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sözleşmeli öğretmen atamasında uygulanan mülakatın kaldırılmasını istediğini ifae eden Hamza Aydoğdu mülakatın kaldırılmasının gündemde olduğunu belirtti. Genel Müdür Aydoğdu mülakatın kaldırılmaması durumunda ise sözlü sınav sonucunda uygulanan yuvarlamanın %100 olarak yapılacağını ifade etti.

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ile yapılan görüşme sonrası yapılan açıklama;

Hamza Aydoğdu Sözleşmeli öğretmen ataması açıklaması
Sözleşmeli öğretmen ataması

6 YILLIK SÜRE DÜŞÜRÜLEBİLİR

Sözleşmeli öğretmenlerin atandıktan sonra 4 yıl sözleşmeli 2 yıl kadrolu olmak üzere toplamda 6 yıllık çalışma süresinin kısaltılması yönünde çalışma yürütüldüğünü açıklayan Hamza Aydoğdu bu konuda çalışmaların sürdüğünü öğretmen adaylarına belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Süre daha makul bir süreye çekilsin lütfen bende Van’a atandım. Oradakilerde mecburiyetimizi biliyorlar ev kıralarında diledikleri gibi fiyay istiyorlar. 1000 liradan basliyor yazık günah sözleşmeli öğretmenlerin suçu ne aldığımız para yol ve kiraya gidiyor

  2. Arkadaşlardan biri acitasyona girmiş lakin doğuda olduğu kadar batıda kiralar aynı bunu bir iç anadolulu olarak söylüyorum bu yüzden bunda bi sıkıntı yok maaş konusuna gelince ikinci yılım ve arabam var yaşam standartlarımda gayet iyi durumu acitasyona mağduru getirmeye gerek yok bu ülkede asgari ücretle geçinen aileler var abartmayalım ancak sözleşmeli olmamız ve özlük haklarimizda ki sıkıntılar bunun yanında ek ders ücret farkı gerçekten insanın zoruna giden bir konu . Tabi suda var son zamanlarda ekonomimjz sıkıntıda oda inşallah en yakın zamanda düzelir

    • Batıda da kiralar aynı yorumu ne kadar mantıklı? Doğuda doğalgaz bile olmayan köy ya da ilçelere bu parayı veriyoruz. Batıda o kiraları doğalgaz lı avm ye pazara her yere yakın yerlere. Bu ikisi bir mi?

  3. Sözleşmeli öğretmene de alan değişikliği hakkı verilsin. Ve sözleşmeli öğretmenin gelirinden vergi kesintisi yapılmasın. Bir de eş durumu atamalarında kısıtlama kaldırılsın.

  4. 6 yıllık sözleşmeli öğretmenlik 3000 tl maaş ile üstelik güney doğuda ,güney doğuda kiralar 1000 tl yakıt en az aylık 500 su elektrik yol parası karın tokluğuna 6 yıl, ayıptır yazıktır,memleketinize gitmek istwrseniz taillerde en pahalı uçak bileti parası bir kuruş indirim yok öğretmene ,öğretmene hiç kimse gelip ne aorunun var demez çocuğunun kendinden çok öğretmenin yanında olduğunu hatırlamaz,3000 tl maaş nedir çöp bile alamazsın ,akılın varsa gidin köfte ekmek satın

    • Ek ders ücretindeki adaletsizlik giderilsin. Kadrolu ,sözleşmeli ayrımı olmasın öğretmen e yapılan ayıptır

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM