MEB Şube Müdürlüğü sınavı 2018 yılında ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 yılında yapılması planlanan şube müdürlüğü sınavı yapılacağı tarih açıklandı. MEB şube müdürlüğü sınav tarihini ve alacağı şube müdürü sayısını açıkladı.

MEB Şube Müdürlüğü sınavı 2018 yılında ne zaman yapılacak?

MEB Şube Müdürlüğü sınavı 2018 yılında ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda görevde yükselme yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Yapılan MEB görevde yükselme yönetmeliği değişikliği ile birlikte gözler yapılacak şube müdürlüğü yazılı sınavına çevrildi. 2018 yılı şube müdürlüğü yazılı sınavı sonrasında mülakat yapılacak ve atamalar iki sınav puanının ortalamasına göre yapılacak.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YAZILI SINAVI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan görevde yükselme yönetmeliği değişikliğinde en dikkat çeken ayrıntı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmak için Şube Müdürü olma şartı oldu. Artık şube müdürü olmadan ilçe milli eğitim müdürü olma yolu kapandı. Bu yüzden İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak isteyen öğretmenler, idareciler şube müdürü olmak zorundalar. Bu yüzden 2018 yılında yapılacak olan şube müdürlüğü sınavı daha çok önem kazanmıştır.

2018 YILINDA SINAV YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada şube müdürlüğü sınav tarihini açıkladı. MEB şube müdürlüğü yazılı sınavı 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.  1 Nisan 2018 de saat 14.30’da yapılacak olan şube müdürlüğü yazılı sınavı sonrasında yapılacak değerlendirmelerle birlikte MEB’e toplamda 513 şube müdürü alınacağı belirtildi. Müsteşar Tekin tarafından yapılan açıklama;

Yusuf Tekin açıklama

Yusuf Tekin;

Herkese hayırlı günler, 1 Nisan 2018 de saat 14.30’da Şube müdürlüğü sınavımız var. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. 513 şube müdürü alacağız. diğer hususlar ayrıca duyurulacaktır. Hayırlı olsun.

MEB tarafından yapılan açıklama;

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda taşra teşkilatı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri 513 şube müdürü kadrosuna görevde yükselme yoluyla atama yapılacaktır. Şube müdürlüğü için görevde yükselme sınavı, yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir. Yazılı sınav Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 01 Nisan 2018 tarihinde saat 14.30’ da Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır. Sınav sürecine ilişkin açıklamalar Milli Eğitim Bakanlığının ve İKGM internet adreslerinde ilân edilecektir.

Şube Müdürlüğü sınav duyuru

MEB sosyal medya paylaşımı;

MEB duyuru

Bazı kamu haber siteleri ile öğretmen haber sitelerinde yer alan bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün şube müdürlüğü yazılı sınavının 18 Mart 2018 tarihinde yapılması ile resmi yazıyı MEB Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğüne gönderdiğini iddia etmişti. Ancak bu konuda belirtilen hususta yapılan resmi açıklamada MEB şube müdürlüğü sınavı 2018 yılı için 1 Nisan 2018 tarihini açıkladı.

MEB şube müdürlüğü yazılı sınavı ile ilgili Öğretmenler İçin olarak sizlere gerekli açıklamaları yapacağız. Ayrıca şube müdürlüğü ile ilgili geniş bir bilgilendirme yazısı birkaç gün içerisinde sitemiz tarafından yayınlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Beyaz Yunus