MEB yönetici atama mülakatlarında noter onayı ile torpil ortaya çıkartıldı

Türk Eğitim-Sen İstanbul 9 Nolu Şube Başkanlığı tarafından noterde onaylatılan liste, mülakat listeleri ile aynı çıktı. Gözler MEB’e, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve yönetici atamada mülakat sistemin çevrildi.

MEB yönetici atama mülakatlarında noter onayı ile torpil ortaya çıkartıldı

MEB yönetici atama mülakatlarında noter onayı ile torpil ortaya çıkartıldı

2017 yılı yönetici görevlendirme takvimi çerçevesinde 3 Temmuz tarihinde başlayan ve 21 Temmuz tarihinde sona eren mülakatlar 24 Temmuz tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklandı. Mülakat sonuçları TC numarası ile sorgulanarak öğrenilirken önceki yıllarda olduğu gibi toplu mülakat sonuç listeleri açıklanmadı.

MÜLAKAT İLE YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME

İl Milli Eğitim Müdürlükleri mülakat sonuç listelerini açıklamasa da özellikle Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan araştırma ve öğrenilen bilgilerde mülakatlarda başarılı olan kişilerin neredeyse tamamı Eğitim Bir-Sen üyesi kişilerdir. Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve diğer sendikalar ile sendikasız olan öğretmenler arasından mülakatta başarılı olan kişi sayısı çok azdır. Bu durum mülakata giren ve yönetici olmak isteyen ancak düşük puan verilen yönetici adaylarını üzmüş ve kızdırmıştır. Türk Eğitim-Sen 9 nolu şube tarafından ortaya çıkartılan durum ise işin acı tablosunu ortaya koymuştur.

TÜRK EĞİTİM-SEN; NOTER ONAYLI TORPİL

Türk Eğitim-Sen 9 Nolu Şube Başkanı Enver Demir tarafından yapılan açıklama ve paylaşılan resimlerde mülakatlarda yaşanan torpil gözler önüne serilmiştir. Sözlü mülakatlardan önce notere onaylatılan listede kimin kaç puan alacağı belirtilmiş ve mülakat sonuçlarının açıklanması beklenmiştir. MEB yönetici görevlendirme mülakat sonuçları sonrasında yapılan karşılaştırmada notere onaylatılan liste ile mülakat sonrası sonuçlarda yer alan puanlar “onaylı torpil listesi” olarak belirtildi. Şube Başkanı Demir, mülakatlardan önce Eğitim Bir-Sen yöneticileri tarafından hazırlatılan listenin ellerine ulaştığını bu listeyi de mülakatlardan üç gün önce noterde onaylattıklarını açıkladı.

LİSTELERİ EĞİTİM BİR-SEN HAZIRLADI

İstanbul Silivri’da yönetici görevlendirme listesini paylaşan Enver Demir şu açıklamayı yaptı;

MEB Yönetici Mülakat Sonuçları açıklandı ve gördük ki, mülakat komisyonları, Eğitim Bir Senin ellerine tutuşturduğu listeleri % 100 yakın onaylamışlar, paralel cemaatin elinden alınan ülkemizin kurumlarını paralel sendikaya teslim etmişlerdir. Mülakat ile memur alırken, yönetici atamak için mülakat yaparken, “bu bendendir” “benden değildir “ diye puan vermeyi hangi vicdan, hangi ahlakla açıklayacaksınız? Bu yaşanan haksızlıklara, hırsızlıklara kim dur diyecek? Kim bu kepazeliğe sesini yükseltecek?

Sözlü mülakat sonuçları;

Liste

Noter onaylı liste;

Noter Onaylı

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. tüm türkiyede olan bir şey. ülkece hala akıllanmadık. yıllarca fetö vardı torpille soruları çalarak bir yerlere geldiler. tam onlar gitti derken şimdi de bu adamlar torpil, kayırmacılıkla devam ediyorlar. yazılı olmadığı sürece bu işin ucu gelmez. her yerde herkes kendi adamını önerecek, belirli yerlere getirmeye çalışacak. çünkü torpilin önü açık bu sistemde. liyakat şart, liyakat olmadan olmaz. liyakatsız ülke gerilerde kalıyor, verimli olamıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM