MEB’den Engelliler İçin E-Randevu Sistemi Başlatıldı

MEB’den Engelliler İçin E-Randevu Sistemi Başlatıldı MEB trafından engeliler için e-randevu sistemi hayata geçirildi. Özel eğitime ihtiyacı olan engelli bireylerin rehberlik ve araştırma merkezlerine (RAM) gitmeden, internet üzerinden elektronik randevu alabilmelerine olanak sağlayan e-randevu sistemi yürürlüğe sokuldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilisi olan Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı yaptığı açıklamada “Hayata geçirilen e-randevu hizmetinden, Türkiye´de bulunan toplam […]

MEB’den Engelliler İçin E-Randevu Sistemi Başlatıldı

MEB’den Engelliler İçin E-Randevu Sistemi Başlatıldı

MEB trafından engeliler için e-randevu sistemi hayata geçirildi. Özel eğitime ihtiyacı olan engelli bireylerin rehberlik ve araştırma merkezlerine (RAM) gitmeden, internet üzerinden elektronik randevu alabilmelerine olanak sağlayan e-randevu sistemi yürürlüğe sokuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilisi olan Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı yaptığı açıklamada “Hayata geçirilen e-randevu hizmetinden, Türkiye´de bulunan toplam 231 rehberlik ve araştırma merkezinden 350 bin engelli bireyin yararlanmasını öngörüyoruz” dedi.

e-randevu sistemi MEB’in “http://ramdevu.meb.gov.tr” internet adresinden hizmete girdi. Sistem yaklaşık 1 ay önce açıldı.  Tırnakçı, sistemden bugüne kadar 85 bin engelli bireyin randevu aldığını belirtirken bu kullanıcı sayısının hizmetin ne kadar gerekli olduğunu ortaya koyduğunu dile getirdi. Ayrıca randevu alan engelli bireylere, randevu gün ve saatlerinin cep telefonlarına mesaj olarak gönderildiğini söyledi.

E-randevu hizmetinden 350 bin engelli faydalanacak

Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı, randevu hizmetinin e-devlet entegrasyonunun da birkaç gün önce gerçekleştirildiğini belirterek e-randevu hizmetinden Türkiye´de bulunan toplam 231 RAM´dan 350 bin engelli bireyin yararlanmasını öngördüklerini söyledi. 

Engellilerin randevu almak için RAM´lara gelmesine gerek kalmayacağını, bu şekilde onlara büyük bir kolaylık sağlanacağını vurguladı. Ayrıca bundan sonraki süreçte, velilerin raporlarını yanlarında taşımak zorunda kalmayacaklarını, RAM´ların elektronik olarak engellilerin raporunun geçerlilik süresini ve kodunu takip edebileceğini söyledi.

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel, Personel MEB Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM