MEB’den Haziran seminerleri, mesleki çalışmaları açıklaması

Öğretmenlerin 2016 yılı haziran ayı seminer çalışmaları, mesleki çalışmaları hakkında resmi yazı MEB tarafından yayımlandı.

MEB’den Haziran seminerleri, mesleki çalışmaları açıklaması

MEB’den Haziran seminerleri, mesleki çalışmaları açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) haziran ayında yapılacak olan mesleki çalışmalar ile ilgili yazı yayımladı. MEB tarafından yayımlanan yazıda öğretmenlerin 2016 yılı haziran ayındaki seminer çalışmalarını, mesleki çalışmalarını nasıl yapılacağı hususuna açıklık getirdi.

MESLEKİ ÇALIŞMA TAKVİMİ

Mesleki çalışmalar derslerin bitiş tarihinden haziran ayı sonuna kadar olan sürede yapılacak. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 17 Haziran’da karnelerin verilmesi ile sona erecek. Öğretmenler 2016 yılı Haziran mesleki çalışmalarına 20 Haziran 2016 tarihinde başlayacak olup, Haziran ayı mesleki çalışmalar 30 Haziran 2016 tarihi çalışmanın yapılması ile sona erecek.

Haziran mesleki çalışmalar iki haftadan oluşacak olup, mesleki çalışmaların ilk haftasında (20-24 Haziran) okul müdürlükleri tarafından hazırlanacak plan, program çerçevesinde kendi okullarında yapılacak.

Öğretmenler 2016 Haziran mesleki çalışmaların ikinci haftasında ise il milli eğitim ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerince hazırlanan programa göre belirlenen merkezlerde mesleki eğitime alınacaklar.

MESLEKİ ÇALIŞMALAR İSTENİLEN YERDE YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan yazıda mesleki çalışmalar öğretmenlerin istemesi halinde istedikleri il ve ilçelerde yapabilecekler. 2016 Haziran Mesleki çalışmaların ikinci haftasında öğretmenler mesleki çalışmaları memleketlerinde yapabilecekler.

2016 Haziran dönemi mesleki çalışmalarını memleketlerinde almak isteyen MEB personelleri seminer çalışmalarını farklı il/ilçede yapacaklarına dair dilekçelerini önceden okullarına verecekler ve okullarını bilgilendirecekler.

Yazıda istenilen okul dememektedir. Bu da öğretmenin istediği okulda mesleki çalışma yapamayacağı anlamına gelmektedir.

Seminerin ikinci haftasında il ve ilçeler mesleki eğitim merkezlerini belirleyecekler ve öğretmenler de mesleki çalışmalarını memleketlerinde belirlenmiş olan okullarda yapacaklar.

Örneğin Van, Erciş’te görev yapan öğretmen, Muğla’da istediği okulda mesleki çalışma yapamayacak. Muğla milli eğitim müdürlüğü tarafından belirlenen okul ya da okullardan seçim yapacak. Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü il/ilçedeki okulları öğretmenlerin branşlarına göre mesleki eğitim merkezi olarak belirleyecek.

Sınıf öğretmenleri A okulda, Rehber öğretmenler B okulunda vs bir planlama yapılacak görüşündeyiz.

Mesleki çalışma saatleri 09.00-13.00 arası olup ilgili program ve detayları aşağıdadır.

2016 haziran ayı mesleki çalışma esmi yazısı için TIKLAYINIZ

MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI

Mesleki çalışma programı aşağıdaki şekilde ayrılmış olup mesleki çalışmaların ikinci haftasında da okulların buna göre planlanacağını düşünüyoruz.

Mesleki Çalışma Planlaması;

Okul öncesi öğretmenleri 2016 yılı Haziran ayı mesleki çalışma programı,

Sınıf öğretmenleri  (ilkokul öğretmenleri) 2016 yılı Haziran ayı mesleki çalışma programı,

Branş öğretmenleri (ortaokul öğretmenleri) 2016 yılı Haziran ayı mesleki çalışma programı,

Lise öğretmenleri (ortaöğretim öğretmenleri) 2016 yılı Haziran ayı mesleki çalışma programı,

Öğretmenlerin 2016 Haziran ayı mesleki çalışma programını indirmek için TIKLAYINIZ  

2016 Haziran Mesleki çalışmaları memleketinde almak için okula verilecek/milli eğitime verilecek dilekçe örneği için TIKLAYINIZ

 

Sendikalardan Son Haberler
Sendika Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM