Memura Yeni Kılık Kıyafet Yönetmeliği Gelecek

Öğretmenler başta olmak üzere MEB personeli için kılık kıyafet yönetmeliği için düzenlemeye gidilmesi gerekmektedir.

Memura Yeni Kılık Kıyafet Yönetmeliği Gelecek

Memura Yeni Kılık Kıyafet Yönetmeliği Gelecek

Karar gazetesinin haberine göre memurlar için kılık kıyafet yönetmeliğinde değişiklikler yapılacak. Yeni değişiklikler ile memurun kılık kıyafet konusunda biraz daha esnek davranabileceği anlaşılıyor.

Mevcut kılık kıyafet yönetmeliği bildiğimiz üzere birçok sendika tarafından protesto ediliyor. Öğretmenler başta olmak üzere MEB personeli için kılık kıyafet yönetmeliği için düzenlemeye gidilmesi gerekmektedir.

SAÇ, SAKAL, KOT PANTOLON

Şu anda mevcut kılık kıyafet yönetmeliğine göre bayan öğretmenler, memurlar kot pantolon giyemiyorlar. Erkek öğretmenler için saç, sakal serbestliği yok. Fauller için, bıyıklar için dahi nasıl olması gerektiği kılık kıyafet yönetmeliğinde belirtilmiş durumda. Belirttiğimiz gibi mevcut yönetmelik sendika kararları ile zaten uygulanmıyor diyebiliriz.

2016 yılı sonuna kadar yapılması düşünülen kılık kıyafet yönetmeliği ile bayan memurlara, öğretmenlere kot pantolon serbestliği ile erkek öğretmenlere aşırıya kaçmamak üzere belli bir sınırlama içerisinde saç uzatma serbestliği, top sakal, sakal serbestliği tanınacağı iddia edildi.

FOTOĞRAF KRİTERİ

Yeni kılık kıyafet yönetmeliği kapsamında yapılacak düzenlemelerden birisi de resmi belgelere yapıştırılan fotoğraf kriterinin değişmesi hususu. Mevcut kılık kıyafet yönetmeliğine göre resmi belgelere yapıştırılacak fotoğraflarda kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olma şartı bulunmaktadır. Bu şart yeni yönetmelik ile kaldırılacak.

DESTEKLİYORUZ

Öğretmen, memur performansını arttıracak bir düzenleme olacağını düşünüyoruz. Yeni kılık kıyafet yönetmeliğinin olumsuz yanından ziyade olumlu yanlarının fazla olacağını değerlendirmekteyiz. Haberimizde belirttiğimiz üzere sendikal eylem, sendika kararı kapsamında kılık kıyafet yönetmeliği uygulanamayacak duruma gelmiştir. Bu düzenlemenin en kısa sürede hayata geçirilmesi memur camiası için iyi olacaktır.

Öğretmenler İçin

MEB Personel, Personel MEB Haber
Personel MEB Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Valla öğrencinin karşısına da adam gibi çıkılması.bilmem saç sakal üst baş pejmurde bir şekilde olmaz.öğretmen imajı öyle değil.sokaktaki bir maganda ile sınıftaki öğretmenin bir farkı olmalı diyorum.saygilar.

  2. Bayanların okulda öğretmen olduğu anlaşılacak kravat ceket takım giymedikleri yıllardır sorun olmadığı halde erkeklerin okulda kravat takarak öğretmen olduğunun anlaşılması çabası ne içindir ? solcular yıllardır kıyafet serbestliği istiyordu sırf başörtülü nefretleri yüzünden şimdiserbestliğe karşılar

  3. ben destekliyorum. ancak fazla abartıya kaçan öğretmenler de olur. nasıl yaparlar bekleyip göreceğiz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM