Müsteşar Tekin’den yeni rehberlik yönetmeliği için öğretmenlere cevap

Son yapılan değişiklikle birlikte rehber öğretmenlere nöbet görevi getirildi. Bu konuya rehber öğretmenler ve sendikalar tepki gösterirken Milli Eğitim Bakanlığı düzenlemeden geri adım atmama konusunda ısrarcı gibi duruyor.

Müsteşar Tekin’den yeni rehberlik yönetmeliği için öğretmenlere cevap

Müsteşar Tekin’den yeni rehberlik yönetmeliği için öğretmenlere cevap

MEB’in en yetkili kişilerinden oluşan Müsteşar Yusuf Tekin twitter hesabı üzerinden kendisine yöneltilen mesajlara cevap verdi. Rehber öğretmenlerin nöbet görevi hakkında yaşanan olumsuzluklar MEB Müsteşarına iletilirken Müsteşar Tekin yeni yönetmelik kapsamında nöbet görevini olumsuzluk olarak görmediğini belirtti.,

YUSUF TEKİN; DAHA YAPICI OLUR

Bir öğretmen tarafından Müsteşar Yusuf Tekin’e şu mesaj atıldı; “Pdrciler olarak yönetmelik bizi yıprattı. Çocuklar odamıza uğramaz oldu.”

MEB Müsteşarı Tekin tarafından verilen cevapta ise yeni yönetmelikte sadece nöbet görevi düzenlemesinin getirildiğine dikkat çekilirken, öğretmenler tarafından yapılan bu tür yorumlara katılmadığını belirtti. Rehber öğretmenlere nöbet görevi konusunda farklı bir bakış açısı ile yaklaşan Müsteşar Tekin rehberlik çalışmalarının bir kısmının da bahçede gözlem yapılarak geçirilmesinin daha yapıcı olacağını ifade etti.

İlgili mesajlaşma;

Rehber öğretmen nöbet görevi

ÖĞRETMENLER ÜZERİNDEN PRİM YAPIYORLAR

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin kendisi hakkında yapılan olumsuz yorum ve eleştirilere de cevap verdi. Müsteşar Tekin bu tür yorumların PDR’ci arkadaşları ve öğretmenleri yansıtmadığını belirtirken gelen eleştirilerde gerçek isim kullanmayan kişilerin öğretmenler üzerinden prim yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

MEB Müsteşarı Tekin’in mesajlarından örnek;

Müsteşar Tekin

Bizim öğretmenlerimiz işlerini layıkıyla yapıyor açıklaması yapan Müsteşar Tekin yeni rehberlik yönetmeliği kapsamında nöbet görevi düzenlemesinde de MEB’in görüşünü belirtmiş oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. YAZIK BU aziz milletin parasina…Ben 20 yıllık öğretmenim 10 dan fazla okulda çalıştım rehber öğretmenin okulda doğru düzgün çalıştığını görmedim saat 9 da gelir odasında internetin başında mesai doldurur.%95i böyle yazik yazik

  2. Biz üçretli öğretmenler tutuyoruz. Hemde üçret almadan. Sorun değil biz yıllardır tutuyoruz tutmaya da devam ediyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk