Müsteşar Yusuf Tekin; öğretmenler öğrencilere tatilde ödev vermesin

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta okullara gönderilen sömestr tatilinde ödev verilmemesi konusunu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamıştı. Müsteşar Yusuf Tekin’de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ara tatilde öğrencilere ödev verilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Müsteşar Yusuf Tekin; öğretmenler öğrencilere tatilde ödev vermesin

Müsteşar Yusuf Tekin; öğretmenler öğrencilere tatilde ödev vermesin

15 tatilin başlama tarihi 20 Şubat 2017 Cuma. Öğrenciler karne aldıktan sonra iki haftalık bir yarı yıl tatiline girecekler. Ara tatilin bitmesi ile birlikte binlerce öğrenci 6 Şubat 2017 pazartesi günü ders başı yapacaklar. Geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim eski Bakanı Nabi Avcı ile başlayan öğrencilere tatilde ödev verilmemesi uygulaması İsmet Yılmaz ile devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz hafta yeni müfredat hakkında yapılan basın açıklamasında sömestr tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi konusunda açıklama yapmıştı.

YUSUF TEKİN: ÖDEV VERİLMEYECEK

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabından yaptığı açıklamada 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının önümüzdeki haftadan sonra ara verdiğini, yarıyıl tatilinin başladığını belirterek birinci dönem için öğretmenlere, idarecilere, MEB personellerine emeklerinden ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür etti. Öğrencilere de iyi bir tatil geçirmelerini dileyen Müsteşar Tekin Milli Eğitim Bakanı imzalı genelgeyi hatırlattı.

ÖDEV YOK SOSYAL FAALİYET VAR

İsmet Yılmaz imzalı genelgede öğrencilere ödev verilmemesi gerektiğini belirten Müsteşar Yusuf Tekin, genelge kapsamında öğrencilerin sosyal, sanatsal ve sportif etkinliklere yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı. yarı yıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi genelgesinin resmi ve özel tüm okulları ilgilendirdiğini ifade eden Tekin, öğrencilerin gelişimleri açısından genelge hususlarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ve herkese iyi tatiller dileklerini iletti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM