Müsteşar Yusuf Tekin; sözleşmeli öğretmenlere eş özrü ataması verilecek

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu tayin hakkı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu ataması ile ilgili çalışmanın Şubat 2018’de yapılacağını ifade etti.

Müsteşar Yusuf Tekin; sözleşmeli öğretmenlere eş özrü ataması verilecek

Müsteşar Yusuf Tekin; sözleşmeli öğretmenlere eş özrü ataması verilecek

2017-2018 eğitim öğretim yılının Eylül mesleki çalışmalarının son gününde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin EBA üzerinden açıklamalarda bulundu. Gündemle ilgili konulara değinen Müsteşar Tekin, öğretmen ve idareciler tarafından Milli Eğitim Bakanlığına sorularak sık sık dile getirilen hususlara açıklık getirdi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE EŞ ÖZRÜ ATAMASI

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) stüdyosunda açıklamalarda bulunan ve sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ataması hakkında da bilgi veren Müsteşar Yusuf Tekin geçen yıl MEB yetkilileri tarafından yapılan açıklamaları hatırlattı. Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ile ilgili geçen yıl söyledikleri çalışmanın yetişmemesinden dolayı üzüntü duyduklarını ve verdikleri taahhütün gerçekleşmemesi nedeni ile öğretmenlerden özür diledi. Sözleşmeli öğretmenler için eş durumu tayinlerine yönelik düzenlemenin sadece Milli Eğitim Bakanlığının elinde olmadığını, sözleşmeli öğretmen istihdamı ile ilgili hususların yasa metninde olduğunu vurgulayan Müsteşar Yusuf Tekin şubat 2018 özür grubu atamasına yetiştirmeye çalıştıklarını belirtti.

İKİ SÖZLEŞMELİ EŞ BAŞKA İLDE BİRLEŞECEK

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin iki sözleşmeli öğretmen eşin alanları itibari ile en çok ihtiyaç duyulan yerde birleşmesi için taahhütte bulunduklarını ifade ederken son özür grubu atamalarına bu tayin durumunun yetiştirilemediğine işaret etti.

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ile ilgili yaptığı açıklamanın videosu;

ogretmenlericin.com olarak Sayın Tekin’in yaptığı bu açıklamadan karı koca sözleşmeli öğretmen olanların eş durumu hakkından yararlanabilecekleri ve ihtiyaç olan illerde bu eş özrü yer değiştirmelerin yapılacağını anlıyoruz. Zaten Sayın Müsteşar açıklamasında sözleşmeli öğretmen eşler için taahhütte bulunduklarının altını çiziyor. Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ataması ile ilgili önümüzdeki günlerde yeni çalışmaların gündeme geleceğini düşünüyoruz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Sözleşmeli öğretmen ailelerinden ve çoçuklarından uzaktalar 24 KASIM onlar için öğretmenler günü değil bir burukluk içinde geçecek sözleşmeli öğretmenlerin aileleri parçalanıyor lutfen bu sorunu yetkililer cozsun artik gucumuz kalmadi

  2. Bu sistem böyle devam etmez.Sözlesmeli öğretmenlik şu haliyle aileleri parçalamaktadır çocuğumu o kadar özledim ki burnumda tütüyor.Cumhurbaşkanımız duruma bir çare bulmalıdır.

  3. Eşim sözleşmeli öğretmen ben ise özel sektorde çalışıyorum burdan sayın Cumhurbaşkanımiza sesleniyorum bu durum bizi çok zora sokuyor ben ıssız ve aile içinde sıkıntı bir el atın sayın erişim Allah seni başımızdan eksik etmesin amin..

  4. Madem doguda ogretmen kalmiyor diyorsunuz bunu onlemek icin yaptik diyorsunuz. Doguda esinin calistigi yere tayin hakki olsun. Ozelnsektorde calisanlar ayrimi yasasin. Nasil bir zulumdur bu. Biran evvel sozlesmeli ogretmenlere bu hakki taniyin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM