Müsteşar Yusuf Tekin’den Eylül ayı seminer çalışması hakkında açıklama

Günlerdir tartışılan ve 2017 yılı Kurban Bayramı tatili nedeniyle 5 Eylül 2017 Salı günü başlayacak olan Eylül ayı mesleki çalışmalar ile ilgili son noktayı MEB Müsteşarı Yusuf Tekin koydu.

Müsteşar Yusuf Tekin’den Eylül ayı seminer çalışması hakkında açıklama

Müsteşar Yusuf Tekin’den Eylül ayı seminer çalışması hakkında açıklama

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada Eylül ayı mesleki çalışmalar hakkında sosyal medyada yer alan bilgi kirliliğine dikkat çekti ve seminer çalışmalarının görev yapılan okullarda alınacağını belirtti. Son dönemde kamu haber, MEB haber içerikli internet sitelerinde öğretmenlerin eylül ayı seminer çalışmaları için memlekette alınması yönünde bilgiler yer alıyordu.

YUSUF TEKİN’DEN SEMİNER AÇIKLAMASI

Eylül ayı seminer çalışmaları hakkında Twitter hesabından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 2017 yılı Eylül ayı mesleki çalışmaların 5 Eylül 2017 Salı günü başlayacağını 15 Eylül 2017 Cuma günü sona ereceğini belirtti.  Sosyal medyadan Eylül mesleki çalışmaların istenilen yerde alınması yönünde talepler aldıklarını da ifade eden MEB Müsteşarı, öğretmenlerin seminer çalışmalarını görevli oldukları il ve ilçelerde alacaklarını vurguladı.

MEB Müsteşarı Tekin’in açıklamaları;

Yusuf Tekin Açıklaması

Yenilenen öğretim programları ve müfredatlar hakkında tüm öğretmenlere formatör öğretmenler tarafından eğitimler verileceğini belirten MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, bu yüzden dolayı tüm öğretmenlerin eylül seminerlerini görevli yerlerde alınacağının altını çizdi. Müsteşar Yusuf Tekin’in seminer çalışmaları hakkında yaptığı bu açıklama Eylül ayı mesleki çalışmaları memleketinde, istediği yerde almak isteyen öğretmenler için büyük hayal kırıklığı oldu. Tüm öğretmenler seminer çalışmaları için 5 Eylül 2017 tarihi itibari ile okullarında olacaklar ve seminer çalışmalarına katılacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

 1. Gerekli sartlar saglanirsa her okulda seminer ayni ciddiyetle devam eder tamamen isi sıkı tutmaya bagli bir olay okulunda seminer alip bos gezen ogretmenler yok sanki ayrica hwr sene uygulamalarda yapilan bu degisiklik kafa karistirici vevekonuyla ilgili bilgisiz insanlarin yorum yapmasina sebebiyet veriyor herkesin gerekli gereksiz konustugu baska bir meslek yoktur heralde…

 2. 20 yıllık bir öğretmen olarak seminer çalışmasının neden farklı bir yerde yapıldığını anlamış değilim. Bizim okulda haziran seminerinde okul öğretmen mevcudunun 2 katı öğretmen oldu.dışardan gelenler hiçbir şeye katılmıyordu.boş kalabalık.bizim çalışmamızı da engelliyor.herkes okulunda olmalı.

 3. Bazı öğretmenleri anlamak çok zor. Zır zır ağlamalarını sınır bozucu. Yok bilet bulamazlarmış yok trafik varmış gidin okulunuza adam gibi yeni yıl hazırlıklarınızı yapın. Yaramaz çocuklar gibi davranmayı bırakın vatan aşkı ile yapın işinizi. Bir özel harekat memuru da devlet memuru sizde. Her ikiside vatan aşkı ile yapılır. İşinize gelmiyorsa ne ıdealist olup atanamayan ögretmenler var. Vazgeçin kokuşmuş bu tembel zihniyetten. İşinizi, devletimizi, bayrağımızı ve geleceğimiz olan çocuklarımızı sevin. Koşun okulunuza. Adam olun. Kendinize gelin. O kadar. …..

 4. Bayram nedeniyle bilet bulmak çok zor.Ayrıca kendi araçlarıyla gidecek olanlar da zaten yoğun olan şehirlerarası trafiğinde izdihama neden olacaktır.MEB’in bu kararı yeniden gözden geçirmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

 5. Havada tavan fiyat uçtu!
  10 günlük Kurban Bayramı tatili, uçak biletlerine olan talebi patlatınca, şirketler 352 liralık tavanı deldi. Birçok hatta fiyatlar 500 liraya çıktı.

 6. Geçen senelerde çok iyiydi acele memlekete dönme işimiz olmuyordu bu seminer doneminide istediğimiz yerde yapsak çok iyi olur

 7. Nedir bu her sene cektigimiz sikinti.her sene birileri degisiyor uygulamalar da degisiyor memleketimizde alsak ne farkedecek orasi da okul degil mi en azindan bhaftasini alsak bari ogretmene sikinti olsun da ne olursa olsun ….

 8. Ilk haftayi istedigimiz yerde yapsaydik.. simdi pazartesi trafik cilesi kazalar peşpeşe gelir hic düşünülmüyor

 9. yani öğrenci gibi 18 eylül de okula gelmeyin.planınızı programınızı yapın..toplantınızı kurulunuzu neyiniz varsa halledin.zaten 1 gün de eksik başlıyorsunuz… aldığınız parayı hak edin demiş.iyi demiş.biz de bal gibi biliyoruz da bizi fena gaza getiriyorlar birileri

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM