Nisan 2018 MEB norm kadro veri giriş işlemi bilgilendirmesi

2018 yılı Nisan ayı norm kadro veri giriş işlemleri ay sonunda başlıyor. Norm güncelleme işleminden önce okullarda norm durumları tespit edilecek ve öğretmen ile yöneticilere Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirme Tutanakları tebliğ edilecektir. MEBBİS Norm modülü üzerinden de tüm verilerin eksiksiz doğru olduğu kontrol edilecek.

Nisan 2018 MEB norm kadro veri giriş işlemi bilgilendirmesi

Nisan 2018 MEB norm kadro veri giriş işlemi bilgilendirmesi

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 23.03.2018 tarihli 6091547 sayılı “Norm kadro veri girişi bilgilendirmesi” konulu resmi yazısı tüm kurumlara gönderilirken İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından 25 Nisan 2018 tarihinde başlayacak olan norm güncelleme işlemi hakkında gereken duyurular da yapılmaya başlandı.

NORM KADRO VERİ GİRİŞİ

Bakanlık yazısı okul idarecileri tarafından tüm öğretmenlere duyurulacak olup “Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirme Tutanağı” içerisinde yer alan bilgiler tanzim edildikten sonra tüm yönetici ve öğretmenlere tebliğ edilecek. Burada normunda olası yanlışlık olduğunu düşünen öğretmenler daha çok dikkatli olmalıdır. Bu süreçte yönetici ve öğretmenlerden itiraz gelirse itirazlar değerlendirilip sonuçlandırılacak.

Milli Eğitim Bakanlığının norm güncelleme işlemi ile ilgili resmi yazısı;

Norm kadro veri girişi

“Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirme Tutanağı” içerisinde yer alan norm bilgileri norm güncelleme takvimi içerisinde MEBBİS girişi yapılarak Norm Modülüne girilecek. “Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirme Tutanağı”  eğitim kurumunda herkes tarafından imzalanıp onaylanacak ve ilçe/il milli eğitim müdürlüğünün talebi halinde ilgili müdürlüğe gönderilecek.

Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirme Tutanağı;

Sayfa 1;

Bilgilendirme Tutanağı

Sayfa 2;

Norm Girişi Bilgilendirme Tutanağı

Tüm öğretmen ve yöneticilere 13.04.2018 tarihi itibari ile tebliğ edilecek olan norm kadro veri girişi bilgilendirme tutanağı;

Norm Tebliğ

MEBBİS norm güncelleme modülüne girilen norm kadro bilgileri onaylanacak. Okulların norm güncelleme işlemi 25 Nisan 2018 tarihinde başlayacak. Okullara norm kadro veri girişi ile ilgili bir iki günlük süre verildikten sonra kontrol ve onay işlemleri İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park