Norm kadro güncellemeleri sonrası il içi eş özrü ataması yapılmalıdır

Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığından norm güncellemelerinden sonra öğretmenlere il içi özür grubu tayin hakkı verilmesini istedi.

Norm kadro güncellemeleri sonrası il içi eş özrü ataması yapılmalıdır

Norm kadro güncellemeleri sonrası il içi eş özrü ataması yapılmalıdır

2017 yılında il içi eş durumu mağduriyeti yaşayan öğretmenler için tekrar il içi özür grubu atama hakkı verilmesi istendi. Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yazılan resmi yazıda 2017 yılı norm kadro güncelleme işleminden sonra il içi eş durumu atamasının yapılması talep edildi.

İL İÇİ EŞ DURUMU MAĞDURİYETİ SÜRÜYOR

ogretmenlericin.com olarak hatırlatmamız gerekirse 2017 yılı Ağustos ayı mazerete bağlı iller arası ve il içi yer değiştirme sonucunda il dışında ataması çıkmayan öğretmenler 5 Eylül 2017 tarihinde il emri ve ilçe emri ile özrünün olduğu yere atandılar. Ancak il içi eş durumu ataması isteyen ve ataması çıkmayan öğretmenlere ilçe/il emri verilmedi. Sonrasında yapılan 2017 yılı ikinci özür grubu atamasında il içinde yer değiştirmeyen öğretmenlerin mağduriyetleri çözülemedi ve bu mağduriyet devam etti.

TÜRK EĞİTİM-SEN; İKİNCİ ÖZÜR GRUBU YAPILMALIDIR

Türk Eğitim-Sen tarafından 11.10.2017 tarihli 636 sayılı İl İçi Özür Grubu konulu resmi yazı Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi. Sendika tarafından yazılan yazıdan 2017 yılı Norm Kadro Güncelleme işlemlerinin  16.10.2017-10.11.2017 tarihleri arasında yapılacak olduğu hatırlatılarak norm güncellemelerden sonra il içi eş durumu başvurularının alınması talep edildi.

Sendika resmi yazı;

Türk Eğitim-Sen Yazı

Türk Eğitim-Sen tarafından yazılan yazıda Milli Eğitim Bakanlığına;

2017 yılı Norm Kadro Güncellemeleri  16.10.2017-10.11.2017 tarihleri arasında yapılacak olup, bu güncellemelerde açılacak olan boş normlara, kilometre bazında özrünün bulunduğu ilçeye en uzak ilçede görev yapan öğretmenimizden başlanarak öncelik sırasına göre yeniden bir başvuru hakkı tanınması suretiyle mağduriyetlerin giderilmesi”

istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM