Öğretmen Heyet Raporunu Farklı İlçeden Alabilir Mi?

Öğretmen Heyet Raporunu Farklı İlçeden Alabilir Mi? Öğretmen Heyet Raporunu Farklı İlçeden Alabilir Mi? Sorusuna Öğretmenler için yanıt verelim. Bazı idareciler Heyet Raporunun öğretmenin görev yaptığı ilçeden alınabileceğini belirtmekte bu konuda öğretmene ısrarcı olmaktadır. Tamamen yanlış bir bilgidir. Yönetmelik bir kenara öncelikle şu soruya cevap verilmesi lazım? Heyet raporu verecek hastane her ilçede var mı? […]

Öğretmen Heyet Raporunu Farklı İlçeden Alabilir Mi?

Öğretmen Heyet Raporunu Farklı İlçeden Alabilir Mi?

Öğretmen Heyet Raporunu Farklı İlçeden Alabilir Mi? Sorusuna Öğretmenler için yanıt verelim.

Bazı idareciler Heyet Raporunun öğretmenin görev yaptığı ilçeden alınabileceğini belirtmekte bu konuda öğretmene ısrarcı olmaktadır.

Tamamen yanlış bir bilgidir. Yönetmelik bir kenara öncelikle şu soruya cevap verilmesi lazım? Heyet raporu verecek hastane her ilçede var mı? Yok.

Görev mahalli tanımına bakalım. Öğretmen için görev mahalli çalıştığı ilin sınırlarını belirtir. İzmir Buca’da Ötüken Ortaokulunda çalışan bir Matematik Öğretmeni için Buca ne ise Kınık ilçesi de odur, Kiraz’da odur. Görev mahalli aynı ilin sınırlarıdır.

Bu itibarla öğretmen heyet raporunu il içerisindeki herhangi bir sağlık kurumundan alabilir.

Heyet Raporu Nedir?

Öğretmen tek hekim tarafından bir seferde en fazla 10 gün rapor alabilir. 10 günden fazla olan sağlık nedelerine sağlık kurulu rapor verir. 10 günden fazla olan raporlara Sağlık Kurulu Raporu veya Heyet Raporu denmektedir. Öğretmenler ve memurlar arasında heyet raporu, kurul raporu, sağlık kurul saporu vb isimle kasdedilmektedir. 10 günden fazla alınan raporlarsağlık kurulu onayı ile verilir. 15-20-25-30-35-40-45-60-80-90 gibi süreli raporlar sağlık kurulu tarafından verilir. Hastalığınızın durumu ve hekim kararı ile sağlık kurulu bu raporu verir. Birden fazla doktor onayı imzası ile kuruldan alınan bir rapordur. Aile hekimi, sağlık ocağı, Toplum Sağlığı Merkezi bu raporu veremezi yetkileri yoktur.

Heyet raporu yani kurul raporu en az 3 doktor imzası ile veriliyor. Bazı hastanelerde ilgili branştaki doktora muayene olduktan sonra o doktorun sevki ile hastane tarafından belirlenen bir saatte kurula gözüküyorsunuz. Onlar karar ve onay veriyor. Bu her hastanede uygulanan bir durum değildir. Bazen ilgili branştaki doktor onaylayıp raporun yazılması için sizi hastane kuruluna yönlendirir, kurul sizi 2 doktora daha gönderir, sizi gönderdikleri bu 2 doktor genelde Dahiliye ve Genel Cerrahi branşından doktorlardır. Muayene ederler ve imzalarlar. Kuruldan raporunuz çıkar.

Bu raporu il içerisinde istediğiniz hastaneden alabilirsiniz. Rapor süresince maaşınızdan herhangi bir kesinti olmaz. Ders görevinizi yerine getirmediğinizden ek ders kesintisi doğal olarak olacaktır.

Aldığınız rapor ister tek hekim raporu olsun ister sağlık kurulu raporu yani heyet raporu olsun okulunuza/kurumunuza gerekli süreler içerisinde haber vererek gönderin. Sıkıntı yaşamamanız için bunu yapmanız gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel Haber

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim