Öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında açıklama geldi

Öğretmen performans değerlendirme sisteminde son durumu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıkladı.

Öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında açıklama geldi

Öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında açıklama geldi

24 Haziran 2018 seçimleri öncesi öğretmen performans değerlendirme sistemi tartışmaları sürerken, Cumhurbaşkanlığı için aday olan Muharrem İnce ve Meral Akşener yaptıkları açıklamalarda öğretmenlere uygulanacak olan performans değerlendirme sistemini kaldıracaklarını açıkladılar. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a bu durum hatırlatıldı ve performans değerlendirmede son durum soruldu.

“PERFORMANS DEĞERLENDİRME KALDIRILACAK” VAADİ

AA Editör Masası konuğu olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen performans değerlendirme sisteminin kaldırılmasını seçim vaadi olarak açıklayan Muharrem İnce’yi eleştirdi. “Öğretmenlere yönelik performans değerlendirme sistemine yönelik oldukça eleştiriler geldi. Bu konuyla ilgili Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçilmesi halinde bunu kaldıracağı yönünde vaadi de bulunuyor. Öğretmen performans değerlendirme sistemini neden getiriyorsunuz? Performans değerlendirme sistemi taslağı içerisinde değişiklik söz konusu mu?” sorusu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a soruldu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında son durum açıklaması video;

TASLAK ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Öğretmen performans değerlendirme sistemi için öğretmenlerin ve eğitim uzmanlarının üzerinde mutabık olacağı bir taslak hazırlamaya çalıştıklarını belirten Bakan İsmet Yılmaz, performans değerlendirme taslağının YÖK’e, Üniversitelere ve üye sayısı fazla olan eğitim sendikalarına görüş için gönderildiğini hatırlattı. 50’ye yakın eğitim fakültesinden performans değerlendirme sistemi hakkında görüş geldiği bilgisi veren Bakan İsmet Yılmaz  sendikalardan da görüşler geldiğini MEB’in bu görüşler ve taslak üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

KALİTELİ EĞİTİM İÇİN PERFORMANS OLMALI

Şu anda zaten performansın olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı öğretmenlerin performanslarının okul müdürleri tarafından ölçüldüğünü açıkladı. Öğretmen performansının Milli Eğitim Temel Kanunu içerisinde de yer aldığını ifade eden Bakan İsmet Yılmaz öğretmen yeterliklerinin en önemli parçasının performans değerlendirme olduğunu vurguladı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz öğretmen performans değerlendirme sisteminin cezalandırmak için değil başarıyı ödüllendirmek için uygulanacağını açıkladı. Bakan Yılmaz daha kaliteli eğitim için öğretmen performans değerlendirme sisteminin hayata geçirileceğini söyledi.

Öğretmen performans değerlendirme sistemi taslağı için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM