Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi Uygulanmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 20.07.2018 tarihinde basın mensupları ile bir toplantı yaptı. Gündemdeki konulara değinen Bakan Selçuk basın mensuplarının sorularını yanıtlandırdı.

Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi Uygulanmayacak

Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi Uygulanmayacak

Milli Eğitim Bakanı Prof Dr Ziya Selçuk “Öğretmen performans sistemi uygulanmayacak” açıklamasında bulundu. 20.07.2018 tarihinde basın mensupları ile yaptığı toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk gazetecilerden gelen soruları da yanıtlandırdı.

PERFORMANS SİSTEMİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı basın mensuplarının sorularına cevap verdi. TGRT Haber’den Özkan Özcan öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında Milli Eğitim Bakanına bir soru yöneltti. Gazeteci Özcan Ziya Selçuk’a hayırlı olsun dedi, Milli Eğitim Bakanı Selçuk gülümseyerek “Ben geçmiş olsun denilmesini tercih ediyorum” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanına öğretmen performans sistemi ile ilgili yöneltilen soru;

“Öğretmen camiası sizden olumlu, çünkü bir meslektaşları bakan oldu. Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağı çıktı. Bazı öğretmenler bu taslak ve uygulama konusunda tedirginlik içerisinde. Çünkü veliler ve öğrenciler öğretmenlere not verecek. Bu durum öğretmenler için bir handikap olacak. Bundan kaynaklı öğrencilerin öğretmenler ile not pazarlığı içerisine gireceği konuşuluyor. Öğretmen camiası öğretmen performans sisteminin kalkıp kalmayacağı konusunda sizin görüşünüzü merak ediyor.”

Bakan Ziya Selçuk’un öğretmen performans sistemi uygulanacak mı sorusuna verdiği cevap video;

PERFORMANS SİSTEMİ UYGULANMAYACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen performans değerlendirmesi ile ilgili net bir mesaj vereceğini vurguladı. Bakan Ziya Selçuk verdiği cevapta; “Öğretmen performansı ile ilgili ilan edilen şeyin işlevsel olduğunu düşünmüyorum. Öğretmen performans değerlendirmesi ile ilgili böyle bir şeyi Bakanlık olarak uygulamayacağız. Ben önce kendi performansımdan başlamayı tercih ederim.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 20.07.2018 tarihli basın toplantısı videosunun tamamı;

ÖĞRETMEN YETERLİKLERİ ZİYA SELÇUK’A AİT

ogretmenlericin.com olarak daha önceden belirttiğimiz üzere önceki Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen performans sistemini savunurken kaynak olarak Kalkınma Planı ile Öğretmen Yeterlik Raporunu göstermekteydi. Dönemin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Ziya Selçuk tarafından hazırlanan öğretmen yeterlik raporunda öğretmen performans sistemi olduğu İsmet Yılmaz tarafından sürekli dile getiriliyordu.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. ücretli öğretmen atamalarında eğitim fakültesi ve formasyon alan öğretmenler sırada beklerken ön lisans mezunları öğretmenlik yapıyor.. ücretli öğretmen atamaları okul müdürlerinin iradesine bırakılamaz..yönetmelikte kriterlere uyularak ücretli öğretmen ataması yapılmasını sayın bakanımızdan bekliyoruz kaldı ki doğrusu ve adaletli olan budur..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park