Öğretmen performans sistemi demek öğretmeni ezmek demektir

Eğitim Bir-Sen öğretmen performans değerlendirme sistemine tepki göstermeye devam ediyor. Sendikanın son açıklaması Genel Başkan Ali Yalçın yaptı.

Öğretmen performans sistemi demek öğretmeni ezmek demektir

Öğretmen performans sistemi demek öğretmeni ezmek demektir

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmenin örselenmesi ve ayaklar altına alınması durumunda toplumun tüm değerlerinin de ayaklar altına alınmış olacağını belirtti. Öğretmenliğin kolay bir meslek olmadığını vurgulayan Ali Yalçın, öğretmenlik mesleğinin zorluğunu ve önemini öğrenmek isteyenleri Fatih Sultan Mehmet’in öğrencilik zamanında yaşadığı hadiseleri dinlemeleri için Edirne’ye çağırdı.

ÖĞRETMEN PERFORMANS SİSTEMİNE ELEŞTİRİ

Öğrencinin eğitimciye, öğretmenine parmak sallamasına, velinin öğretmenin yakasından tutmasına, öğretmene şiddet uygulanmasına performans denilmez” açıklamasında bulunan Ali Yalçın “Öğretmeni örselerseniz değerlerimizin ihmal edilmesine neden olursunuz” dedi. Öğretmen performans değerlendirme sisteminin hayata geçirilmesine Eğitim Bir-Sen’in her daim karşı çıktığının altını çizen Ali Yalçın “Öğretmen performansı diye getirilmek istenen şey; öğrencinin eğitimciye parmak sallaması, velinin öğretmenin yakasından tutmasıdır. Bunun adı performans değildir.” dedi.

BÖYLE BİR PERFORMANS SİSTEMİ OLAMAZ

MEB tarafından öğretmenlere getirilmek istenen sistemin performans değerlendirme sistemi olmadığını bu sistemle birlikte öğretmenlere eziyet edileceğini ifade eden Ali Yalçın “Böyle bir performans yöntemi yok. Öğretmen kimliğini örselediğinizde, ayaklar altına aldığınızda toplumda her şeyi ayaklar altına alabilecek bir nesil imal etmiş olursunuz. Öğretmenlik kolay bir meslek değildir. Öğretmenliğin nasıl bir şey olduğunu öğrenmek isteyenler, Edirne’ye gelsinler, Fatih Sultan Mehmet’in öğrencilik zamanında yaşadığı hadiseyi dinlesinler.” açıklamasında bulundu.

DAHA DA GÜÇLENMEK İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Biz bir sendikayız. Kuruluş felsefemizdeki ana hareket noktamız öncelikle üyemizdir. Üyemizin mali, özlük ve sosyal haklarını iyileştirmek, özgürlük alanlarını genişletmek, millî gelirden taksimatın düzgün yapılmasını sağlamaktır” açıklamasında bulunan Ali Yalçın birlikteliklerinin büyümesi, dirayetlerinin cesaretlerinin her geçen gün daha da güçlenmesi için tüm sendikaya büyük görev düştüğünü belirtti. Yöneticisinden üyesine kadar herkesin çalışmaya devam etmesi gerektiğini açıklayan Ali Yalçın sendikasız olanları bu camiaya dâhil etmek için ter dökmeliyiz dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. müdürlere öğretmenler,öğrenci temsilcisi,okul aile birliği not verirken iyi oldu diyen dostlar neden isyan ediyorsunuz . Versinler bakalım dersine girdiğiniz öğrenci notu. veliler versin notu bir görelim er meydanında sizi de

  2. bence milli eğitim önce kendi performansını öğretmen ve idarecilere değerlendirsin.alacakları sonuç onlar için çok çarpıcı olacaktır.öğretmen ve idareciler veli ve öğrencilere benzemez.verecekleri puanlar gerçek ve nettir.hiç okula gelmeyen velinin vereceği puandan daha gerçektir.

  3. bu ülkede öğretmeni idareciyi düşünenmi var.amaç velilere ve öğrencilere iyi görünmek.onlardan övgü almak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM