Öğretmen rotasyonu 2017 yılında uygulanacak, Hamza Aydoğdu açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmene rotasyon uygulamasını hayata geçirmeye çalışıyor. İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’dan rotasyon açıklaması geldi.

Öğretmen rotasyonu 2017 yılında uygulanacak, Hamza Aydoğdu açıkladı

Öğretmen rotasyonu 2017 yılında uygulanacak, Hamza Aydoğdu açıkladı

Öğretmene rotasyon 2017 yılında yapılacak. Açıklama Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından yapıldı. Aydoğdu yaptığı açıklamada öğretmenlere rotasyon uygulamasının 2017 yılına yetiştirileceğini belirtti. Hamza Aydoğdu açıklamasında Milli Eğitim eski Bakanı Nabi Avcı döneminde yapılacak olan rotasyondan son anda vazgeçildiğini hatırlatarak, ertelenen bir öğretmen rotasyonu olduğuna değindi.

ÖĞRETMENE ROTASYON 2017 YILINDA

Öğretmenler için rotasyon uygulamasının kanunda olduğunu ifade eden Aydoğdu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından verilecek rotasyon kararı durumunda rotasyon uygulamasında son aşamaya gelindiğini, çalışmalarda sona yaklaşıldığını belirtti. MEB personelleri içerisinde 900 bine yakın öğretmen olduğunu açıklayan Hamza Aydoğdu, öğretmenler arasında her yıl 300 bine yakın öğretmenin yer değiştirme talebinde bulunduğunu vurguladı. Yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenlerin üçte birlik kısmının yer değiştirdiğine dikkat çeken İnsan Kaynakları Genel Müdürü, öğretmene rotasyon uygulamasında mağduriyet yaşanacağını düşünmediğini belirtti.

MAĞDURİYET OLMAZ, SIKINTILAR OLABİLİR

900 bin kişilik bir aile içerisinde rotasyon uygulamasından memnun olmayacakların da olabileceğini açıklayan Hamza Aydoğdu, ufak tefek sıkıntıların olabileceğini ancak bunun mağduriyet boyutuna ulaşmayacağını ifade etti. Öğretmenlere rotasyon uygulamasında mağduriyet oluşmaması adına MEB olarak gereken tedbirleri de almaya çalıştıklarının altını çizen Aydoğdu, 2017 yılında öğretmenlere rotasyon uygulamayı planladıklarını yineledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Rotosyonu niye il içi tayinden önce açıklamadılar.Ayrıca atama ve yer değişikliği takviminde yok.Bu ne biçim iş ya.O zaman il içi tayin isterdik.Çok sinir bozucu bir durum.İnşallah uygulanmaz.Bakan yok dedi.Bunun üzerine söz olmaz.

  2. Sayın insan kaynakları genel müdürüm.Hemen rotasyonu yapınız.Aynı okulda 33 yıl çalışan öğretmen var.Var mı böyle birşey.Köyden şehre 20 yıl gelemeyen arkadaşlarımız var.Size güveniyoruz.Bu yıl kesinlikle rotasyonu yapınız.

  3. Bakanımız İsmet YILMAZ bu yıl yapılmayacağını söylediği için il içi tayin istemedik.Şimdi ne olacak?

  4. Sıkıntı olabilirmiş. Sıkıntısız yapılan bir iş var mı acaba? Yaptığınız adaletsiz öğretmen atamaları yakanızı ve vicdanınzı bırakmasın umarım….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim