Öğretmen strateji belgesi detayları ve tüm ayrıntıları açıklandı

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin günlerdir tartışılan Öğretmen Strateji Belgesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Öğretmen strateji belgesi detayları ve tüm ayrıntıları açıklandı

Öğretmen strateji belgesi detayları ve tüm ayrıntıları açıklandı

9 Haziran 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretmen Strateji Belgesi öğretmenler arasında tepkilere neden olurken, sendikalardan gelen açıklamalar ve bazı kamu MEB haber sitelerinde yer alan bilgiler Milli Eğitim Bakanlığının ayrıntılı açıklama yapmasına neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin tarafından bugün öğretmen strateji belgesi ayrıntıları hakkında bilgi verildi.

EBA ÜZERİNDEN AÇIKLAMA

Haziran 2017 mesleki çalışmaların ikinci haftası bugün başladı. MEB tarafından önceden yapılan duyuruda 19.06.2017 tarihinde Pazartesi günü saat 10.00’da Semih Aktekin tarafından öğretmen strateji belgesi sunumu yapılacağı belirtildi. Genel Müdür Semih Aktekin bugün yaptığı açıklamada öğretmen strateji belgesinin detaylarında yer alan hususların amacının öğretmenleri elemek, öğretmenleri sıralamak olmadığını vurguladı. MEB personelleri öğretmenlerin hali hazırdaki durumlarının belirlenmesi amacı ile öğretmen strateji belgesi yayımlandığını açıkladı. Yapılacak çalışmalarla öğretmenlerin durumlarının tespit edileceğinin altını çizen Aktekin, öğretmen strateji belgesi öğretmenlere yönelik hayat boyu öğrenme stratejisi temeline dayanıyor ifadesini kullandı.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin’in yaptığı konuşmanın videosunun tamamı;

BİRÇOK YENİ UYGULAMA HAYATA GEÇECEK

Öğretmen strateji belgesi ile birlikte öğretmenlik lisans programlarından öğretmen performans değerlendirme sistemine, öğretmen kariyer basamaklarından öğretmen seçimine kadar düzenlemeler yapılacak. YÖK ve MEB işbirliği ile öğretmenlik lisans alanlarında da birçok düzenleme yapılacak. Semih Aktekin açıklamasında öğretmen strateji belgesi detayları içerisinde yer alan hususların en ayrıntılı bir şekilde tekrar inceleneceğini ve en kısa sürede çalışmaların başlatılacağını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

  1. Artık komutanıyla hocaları onu dövdü diye bunu öğrencilerine yönelten psikopatlar olmayacak mı açıkçası? :Dayy öyle demeyeyim yaa! Bu okullar devleti takmaz ki!
    Bu arada ıyy Eba! Söyleyeyim, yetersiz kalacak.

    • Bakınız, adı üstünde, strateji, savaş sanatı, öyle hırslanmışlar ki, savaş veriyorlar bildiğiniz.

  2. Eğitimle ilgili ne yapildiysa,ne yapılıyorsa hep eskisinden daha karmaşık,daha kötüye gidiş var diye düşünüyorum.Egitimi sadece toki mantığıyla yürütmeye kalkismak nereden nereye getirdi ki …Su kadar bina yaptik, su kadar derslik yaptik, internetle bulusturduk…vs. Peki dunyada neredeyiz? Sirf istatistik olsun diye sorular bile kolay sorulmaya baslandi.AB ortalamalarindan pisa sonuclarindan rahatsız oluyolar hemen.Suc ogretmenlerin.Okullarin halu perişan.Hizmetli yok,su yok,bahcesi olmayan ojullar var.Ilk once madem strateji gelustirecekler torpille mudur ve mudur yardimcilarini engelleyin.Liyakat sahibi olanlar hak edenler gelsin.İşini dogru duzgun yapanlar,hak yemeyenler,koltuk makam icin sendika ve il baskanlarinin kapisinda kul olanlardan ne basari gelecek?Okullarda vasifsiz idareci dolu.sirf sendikalı sirf adami oldugu icin.Bu idareciler oldugu surece ogretmenlerin saygisi olmayacak.Cunku onlarla bir basari olmaz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM