Öğretmene rotasyon uygulanmayacak, İsmet Yılmaz rotasyonu açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz açıklamasında FETÖ soruşturmalarından ihraç edilen öğretmenler hakkında da bilgi verirken, gündemdeki diğer husus olan öğretmen rotasyonuna değindi.

Öğretmene rotasyon uygulanmayacak, İsmet Yılmaz rotasyonu açıkladı

Öğretmene rotasyon uygulanmayacak, İsmet Yılmaz rotasyonu açıkladı

Öğretmen rotasyonu uygulanacak mı? Sorusunun cevabını en yetkili kişi, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz verdi. Bakan Yılmaz rotasyonun gerekli olduğunu açıkladı ancak şu şartlarda öğretmen rotasyonunun uygulanmasının zor olduğunu belirtti. MEB’in rotasyon konusundaki görüşünü belirten İsmet Yılmaz rotasyonu düşünmediklerini ifade etti. Yılmaz’ın açıklamasına göre öğretmene rotasyon 2017 yılında uygulanmayacak gibi duruyor.

ROTASYON DA SON DURUMU

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen ve 2017 yılında uygulanmasına kesin gözüyle bakılan öğretmene rotasyonda MEB geri adım attı. Öğretmene rotasyon son durum değerlendirildiğinde yapılmayacak. Bakan İsmet Yılmaz kendisine rotasyon hakkında yöneltilen soruya cevap verdi. Bakan Yılmaz’dan öğretmene rotasyon son dakika açıklaması geldi. İsmet Yılmaz öğretmene rotasyon kalkıyor ifadesini kullanmadı ve rotasyonun çok gerekli olduğunu belirtirken, MEB’in şu anda rotasyonu uygulamayı düşünmediğini ifade etti.

FETÖ SORUŞTURMASI

MEB’de ihraç edilen öğretmenler ve açığa alınan öğretmenler hakkında da açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, toplam öğretmen ihtiyacı hakkında da rakam verdi.

Milli Eğitim Bakanlığında ihraç edilen toplam personel sayısının 33 bin 65 kişi olduğunu açıklayan Yılmaz, hakkında halen işlem devam eden öğretmen sayısının da 7 bin 210 olduğunu belirtti.

Öğretmen rotasyonu 2017 yılı yazına kaldı, öğretmene rotasyon yapılacak
Öğretmen rotasyonu

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. Ben göreve ilk başladığım yıllar 600 tl alırken kıdem öğretmen 960 tl alıyordu..Kıdemleı öğretmen her daim ezilmiş gelmiş mesleğinin zirvesinde iken rahay olması hakkı idi.İtirazımız yoktu saygımız vardı..Bugün öğretmen maaşlarınada farklılık neredeyse yok.Bugün yeni göreve başlayan 5/6 yıllık öğeretmen adayları (bir öğretmen adayı 10 yıl çalişiınca adaylığı kalkar kolay bir işdeğil,)cay parası hesabı ,diğer hesaparla uğrasır konumda..
  Ben bakan olsam bu sistemi kökden değiştririrm.Yeni başlayan adayların kesinlikle calişti alanın içinde oturmasını şart koşarım..Hergün 70/120 km yol yapan kişi ne kadar basarılı olur.10 sene kırsal alanda çalişanların çocukları okul cağina geldiğinde daha uygun yere gidebilir.Rotosyonu kım istıyor 3 yıllık adaylar.Kardeş az yıpran bakalım muallımlık öyle klay sanaat değil.
  Rotosyon işi bence ; belli kitleyi kontrol altına almak için kendi adamlarını uygun yerlere yerleştirmeyi düşünen gayrı meşru teşkılatlar işi olabılır mıy kı.Öğretmenlik gönül ve vijdan meselesidir.kıdemlei pişkin öğretmenleri kırarsan olmaz.Öğretmenlik mesleği iş değildir..Bır aile ortamında çocuk yetiştirmektır.

 2. Rotasyon olursa öğretmen mutluve verimlimiolacak?Hayır.O zaman u gerginlikve işiyokuşa sürme neyin nesi?

 3. rotasyon zorunlu hizmeti hiç yapmayan yada eksik yapana acil gelsin ben zorunlu hizmet bölgesinde 5 yıl kaldım rotasyon bize de varsa istediğimiz bölge ve il bize öncelikli olsun seve seve gidelim

 4. Yaza kaldı gibi yorumlayan arkadaş biraz empati lütfen cıkarınız ne Öğretmenin huzursuz olmasından nasıl mutlu oluyorsunuz …yeter artık bırakın öğretmenle uğraşmayıo başka haber yapın .Rotasyona hayır dedi bakanımız üstüne laf söylemek hic kimsenin haddine değil ..Saygılar

   • Rotasyon sadece zorunlu hizmete geliyor bu durumda olan insan sayısı da çok az. bu durumda isteyen kişi oranın yüksek olması gayet normal.

 5. Rotasyona hayır.Sayın Bakanımızda oluşacak kaos ve sıkıntıların farkında ve bu yüzden hayır dedi işinize geldiği gibi yorumlamayın lütfen Sürgüne özlük haklarımızı kaybetmeye hayır.Teşekkürler sayın Bakanım Öğretmeninizin yanınında olduğunuz için

 6. Rotasyona evet öğretmen her şartta çalışabilmeli kurul tuzla da 10 kişilik mevcudu olan okula öğretmenlik mi yaptığın yok eğer öğretmenlikse başka okulda da yaparsın korkma 🙂

 7. Nasıl yaw açığa alınan sayısı 30 bin küsür hakkaında işlem devam eden 7 bin 2 yüz ben bi şey anlamadım..anlatan biri anlatabilir mi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM