Öğretmenlerde kaliteyi arttırmamız lazım, Cumhurbaşkanından açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 08.04.2017 tarihinde Kanal 24 ve TV 360 tarafından ortaklaşa yayınlanan Cumhurbaşkanı Özel programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Nisan sürecini değerlendirirken, program sunucularının da sorularını yanıtlandırdı. Cumhurbaşkanı eğitimde yapılan yatırımlara değinirken, öğretmenlerin kalitesinin arttırılmasına vurgu yaptı.

Öğretmenlerde kaliteyi arttırmamız lazım, Cumhurbaşkanından açıklama

Öğretmenlerde kaliteyi arttırmamız lazım, Cumhurbaşkanından açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa bugün Yenikapı’da düzenlenen “İstanbul Buluşması” programından sonra iki kanal tarafından ortak yapılan bir yayına katıldı. 24 TV, 360 TV ve Alem FM atrafından ortak yayınlanan programda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, program sunucuları Murat Çiçek, Ersoy Dede ve Hikmet Genç’in kendisine yönelttiği soruları da cevaplandırdı. ogretmenlericin.com olarak Sayın Erdoğan’ın eğitim ve öğretmenlerle ilgili olan kısmını takipçilerimizle paylaşıyoruz.

EĞİTİMDE YAPILAN DEĞİŞİMLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan eğitimde önemli değişim ve dönüşüm gerçekleştirdiklerini ifade etti. Eğitimde yapılan reformların istenilen seviyede olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılanların yeterli olmadığını açıkladı. MEB’in ve hükümetin eğitim müfredatının içeriği ile uğraştığını belirten Erdoğan, eğitimi birinci sıraya aldıklarını vurguladı. Ülkenin milli bütçesinden birinci sırada pay alan ve bütçeden istifade edilen hususun eğitim olduğuna değinen Cumhurbaşkanı, müfredat içeriğinin de iyi bir noktaya getirilmesi lazım ifadesini kullandı.

70 KİŞİLİK SINIFLARDAN 30 KİŞİLİK SINIFLARA GELİNDİ

Öğrencilik dönemlerinde 70 kişilik sınıflarda okuduklarını belirten Cumhurbaşkanı, 80-90-100-120 kişilik sınıflarda okuyanlar vardı dedi. Sınıf mevcutlarının şu anda ise azami 30 kişilik sınıflar olacağını belirten Erdoğan, 30 kişinin altında sınıfların da olduğunu açıkladı. Hedeflenen rakamın yakalanmasında çalışmaların olduğunu ifade eden Erdoğan, urduk yere buralara gelinmediğinin altını çizdi.

ÖĞRETMENLERİN KALİTESİ ARTMALIDIR

Fiziksel konularda yapılan çalışmaların dışında öğretmen atamaları ile öğretmen ihtiyacının giderilmeye çalışıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ciddi anlamda MEB personeli alımı yaptıklarını belirtti. Peyder pey öğretmen atamaları yaparak açıkların kapatılması için uğraşıldığına değinen Erdoğan, öğretmende de kaliteyi arttırmamız lazım ifadesini kullandı. Öğretmende kalitenin arttırılmasının başarılması ile birlikte de Türkiye sıçramasını da yapacaktır diyen Erdoğan, yatırımı insana yapmak zorundayız ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 08.04.2017 tarihli özel programda eğitimle ilgili açıklama videosu;

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Okumak istemiyorum diyen çocuğu zorla 12 yıl okulda tutarak mı öğretmenin kalitesini artıracaklar. İlkokuldan sonra zorun eğitim değil okumak istiyorum diyen çocuk okula devam etmeli.

  2. Okul müdür ve yardimcilari liyakata göre değil torpille göre ataniyor kalitesine bakılmıyor hergün değişen eğitim sisteminin kalitesi de önemli değil öğretmenlerin uğratıldığı prestij kayıplarda önemli degil ama öğretmenin kalitesi bir türlü artamadi

  3. okul müdürleri il başkanlığı binasından çıkamıyor.sebebi koltuğu başkasına kaptırmaktan hatta ihraç olma korkusundan. kalite nasıl artacak.

  4. Siyasi kalite artmadan hiç bir şeyin kalitesi artmıyor. Atadığınız idarecilere bakın. Liyakatsiz torpillilere bakın. Kaliteyi düşüren kim? Beslediğiniz sendikaya ve ona üye olan çıkarcılara bakın. Afrika standartlarına düşmül fen ve matematik düzeyine bakın. TÜBİTAK’ın düştüğü gülünç duruma bakın. Ayarlarını alt üst ettiğiniz orduya, yargıya, dış işlerine bakın. Bakın…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM