Öğretmenlere Bayram sonrası idari izin, 28-29-30 Haziran seminerleri yok

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 28-29-30 Haziran 2017 tarihlerine denk gelen Ramazan Bayramı sonrasındaki seminer çalışmalarının yapılmayacağını ve öğretmenlere idari izin verileceğini açıkladı.

Öğretmenlere Bayram sonrası idari izin, 28-29-30 Haziran seminerleri yok

Öğretmenlere Bayram sonrası idari izin, 28-29-30 Haziran seminerleri yok

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’den seminer çalışmalarının son haftası ile ilgili açıklama geldi. Günlerdir tartışılan seminer çalışmalarının üçüncü haftaya sarkan günleri ile ilgili son nokta konuldu. Müsteşar Tekin, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın onayı ile mesleki çalışmalarda son haftanın yapılmayacağını belirtti.

ÖĞRETMENLERE İDARİ İZİN

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in 15 Haziran 2017 tarihinde twitter hesabından yaptığı açıklama;

Değerli arkadaşlar, Sn. Bakanımızın onayıyla seminer döneminin bayram sonrası üç günü idari izin uygulayacağız inşallah. Hayırlı olsun

2017 yılı Haziran ayı seminer çalışmaları 12 Haziran pazartesi günü başladı. Müsteşar Tekin seminerlerin ilk gününde EBA üzerinden yaptığı konuşmada seminerlerin Ramazan Bayramı sonrasında da yapılacağını açıklamış, son 3 günde öğretmenlerin mesleki çalışmalara katılacağını kesin bir dille açıklamıştı.

Müsteşar Yusuf Tekin’in bugünkü açıklaması beklenen ve olması gereken bir açıklamadır. Öğretmenlere yönetmelik gereği sadece 2 haftalık seminer çalışması ek ders ücreti ödenmektedir. Bu yüzden 28-29-30 Haziran günlerinde yapılacak mesleki çalışmaların ek dersleri ödenmemektedir. Bakanlık öğretmenlere ek ders ödemektense idari izin verme yoluna gitmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM