Öğretmenlere mesai saatleri haricinde görevler verilmemelidir

Öğretmenlere mesai saatleri dışında görev verilmemesi hususunda Eğitim Bir-Sen Milli Eğitim Bakanlığına resmi yazı yazdı. Sendika bakanlıktan ilgili hususlar ile ilgili talepte bulundu.

Öğretmenlere mesai saatleri haricinde görevler verilmemelidir

Öğretmenlere mesai saatleri haricinde görevler verilmemelidir

Eğitim Bir-Sen 9.04.2018 tarihli 523 sayılı Mesai saatleri dışındaki çalışmalar konulu resmi yazıyı Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne gönderdi. Sendika öğretmenlere mesai saatleri haricinde kurs, seminer gibi görevler verilmemesini istedi.

MESAİ SAATLERİ DIŞINDA ÖĞRETMENE VERİLEN GÖREVLER

Sendika tarafından yapılan açıklamada; “Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, eğitim kurumları çalışanlarının katılımının zorunlu kılındığı kurul, komisyon, ekip, öğrenci kulübü, sınıf rehberlik, toplum hizmeti çalışmaları, tören, toplantı, kurs ve seminerlerin tarih ve saatlerinin, kişilerin çalışma şartları ve dinlenme saatleri göz önüne alınarak, hafta içi mesai saatleri içinde belirlenmesi gerektiği noktasında il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerine genel bir yazının gönderilmesini talep ettik.” ifadelerine yer verildi.

Yetkili sendika EBS tarafından MEB’e gönderilen ilgili resmi yazı;

Sayfa 1

Mesai saatleri dışındaki çalışmalar

Sayfa 2

MEB yazı

Danıştay 12. Dairesi’nin 2014/4470 Esas 2016/3903 sayılı kararı ve diğer hususlar sendika tarafından hatırlatılırken eğitim kurumları çalışanlarının katılımının zorunlu kılındığı kurul, komisyon, ekip, öğrenci kulübü, sınıf rehberlik, toplum hizmeti çalışmaları, tören, toplantı, kurs ve seminerlerin tarih ve saatlerinin, kişilerin çalışma koşulları ve dinlenme saatleri göz önüne alınarak, hafta içi mesai saatleri içerisinde belirlenmesi gerekmekte olduğu açıklaması yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Edebiyat öğretmenlerine haftada 3 saat kompozisyon ve siir yarişmalari icin ek ders odenmeli. Her hafta şiir ve kompozisyon yarismasi var, onları incelerken edebiyat ogretmenleri ders saatleri dışında zaman ve emek harciyor. Sendikamızın bu konuyu dile getirmesini arz ederim. Saygılarımla.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park