Öğretmenlerin 2017 yılı Haziran ayı mesleki çalışmaları resmi yazı yayınlandı

Geçtiğimiz hafta MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan mesleki çalışmalar açıklaması sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı Haziran mesleki çalışmalar resmi yazısını yayınladı.

Öğretmenlerin 2017 yılı Haziran ayı mesleki çalışmaları resmi yazı yayınlandı

Öğretmenlerin 2017 yılı Haziran ayı mesleki çalışmaları resmi yazı yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 05.06.2017 tarihli 8277733 sayılı Mesleki Çalışmalar konulu resmi yazı tüm kurumlara gönderildi. 2017 yılı Haziran ayı mesleki çalışmalar seminer uygulamaları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Haziran seminer çalışmaları 12 Haziran 2017 tarihinde başlayıp 30 Haziran 2017 tarihinde sona erecek.

2017 HAZİRAN SEMİNER TARİHLERİ

Öğretmenlerin 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonunda yapacakları Haziran seminer çalışmaları 30 Haziran tarihine kadar devam edecek. MEB tarafından yayınlanan resmi yazı programı kapsamında mesleki çalışmalar 12-30 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak. Ramazan Bayramı sonrasında seminer çalışmalarına devam edileceği görülmektedir. Öğretmenler tarafından birkaç gündür sosyal medyada ve MEB personel haber sitelerinde haziran seminerinin son haftasının olmaması yönünde talepler dile getirilirken sendikalardan da bu yönde MEB’e talepler iletilmişti.

2017 Haziran seminer çalışmaları resmi yazı;

Haziran 2017 seminer takvimi

Seminer çalışmaları öğretmenler tarafından ilk hafta kendi okullarında sonraki haftalarda ise istemeleri halinde farklı il ve ilçede yapacaklar. Seminerleri başka yerde almak isteyen öğretmenler Haziran mesleki çalışmalara katılacakları okulları kadrosunun olduğu okulda dilekçe ile bildirecek ve seminer sonu orada seminer aldığına dair bir resmi yazıyı kurumuna getirecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM