Öğretmenlerin alan değişikliğine ilişkin duyuru ve alan değişikliği takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı diplomaya bağlı alan değişikliği yapacak. Bakanlık alan değişikliğine ilişkin açıklama yaptı ve alan değişikliği takvimini açıkladı.

Öğretmenlerin alan değişikliğine ilişkin duyuru ve alan değişikliği takvimi

Öğretmenlerin alan değişikliğine ilişkin duyuru ve alan değişikliği takvimi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlerin taleplerine karşılık verdi. MEB diplomaya dayalı alan değişikliği yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı 17 Ağustos 2018 tarihinde yaptığı açıklamada 2018 yılı alan değişikliği takvimini de yayınladı.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ AÇIKLAMASI

MEB Personel Genel Müdürlüğü 17.08.2018 tarihinde yayınladığı duyuruda öğretmenlerin alan değişikliği konusunda bilgilendirme yaptı. Alan değişikliğine ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği takvimi doğrultusunda 2018 yılı sonuna doğru alan değişikliğinin yapılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığından alan değişikliği konusunda açıklama;

ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA
Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 60 ıncı maddesi ile Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı kararı çerçevesinde alan değişikliği işlemleri aşağıdaki takvim doğrultusunda yapılacaktır. Personel Genel Müdürlüğü

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURU TARİHLERİ

Alan değişikliği takvimi de MEB tarafından yayınlanırken 12-18 Aralık 2018 tarihleri arasında alan değişikliği yapmak isteyen öğretmenlerin başvurularının kabul edilmesi ve onay işlemleri tamamlanacak. 21 Aralık 2018 tarihinde ise alan değişikliği atama sonuçları açıklanacak.

Alan değişikliği atama takvimi;

Diplomaya bağlı alan değişikliği atama takvimi
Alan değişikliği takvimi

Alan değişikliği sonucu ataması çıkan öğretmenler eski görevlerinden ayrılma ve yeni görevlerine başlama işlemlerini 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi sonunda yapacaklar. 18 Ocak 2018 tarihinden 4 Şubat 2019 tarihine kadar alan değişikliğinde ayrılma ve başlamalar gerçekleşebilecek. Alan değişikliğinin kapsamı ve alan değişikliğine ilişkin kontenjanlar atama başvurularına yakın MEB tarafından açıklanacak.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM