Öğretmenlerin sene sonu yapması gereken iş ve işlemler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Sene Sonu İş ve İşlemler konulu bir yazı yayınladı.

Öğretmenlerin sene sonu yapması gereken iş ve işlemler

Öğretmenlerin sene sonu yapması gereken iş ve işlemler

Okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında sene sonu yapılması gereken iş ve işlemler konusunda Milli Eğitim Bakanlığı resmi yazı yayınladı. 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesine sayılı günler kala MEB öğretmenleri ve idarecileri bilgilendirme amaçlı yayınladığı resmi yazıda yıl sonu işlemleri maddeler halinde açıkladı. Anasınıfında anasınıfı öğretmenlerinin yıl sonu yapması gereken işlemler, ilkokullarda sınıf öğretmenlerinin yapması gereken iş ve işlemler ile ortaokullarda branş öğretmenlerinin sene sonu iş ve işlemleri konusunda detaylı açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı ilgili hususlarda özen gösterilmesini istedi.

İŞLEMLERDE TİTİZLİK GÖSTERİLSİN

Milli Eğitim Bakanlığı aksaklığa meydan verilmeden öğretmenlerin ve idarecilerin belirtilen işlemleri yapmasını isterken, öğretmenlerin ve idarecilerin kendi görev alanları ile ilgili işlemlerde titizlik göstermesi istendi.

İLKOKULDA SINIF TEKRARI

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında ilkokullarda öğrencilere sınıf tekrarının yaptırılmamasının esas olduğu belirtilen açıklamada, istenilen düzeye ulaşamamış ilkokul öğrencileri için sınıf tekrarının yaptırılabileceği ifade edildi. İlkokulda sınıf tekrarı yapılması gereken öğrencinin velisinin 08.06.2017 tarihine kadar okula yazılı talepte bulunması, bu talep doğrultusunda ise öğrencinin sınıf tekrarı yaptırılmasına karar verilebileceği açıklandı.

İlkokulda sınıf tekrarı işleminde kaynaştırma eğitimi öğrencilerinin de aynı şekilde 08.06.2017 tarihine kadar velinin talebi üzerine sınıfta bırakılabileceğini belirten MEB, kaynaştırma eğitimi öğrencinin sınıfta bırakılmasında veli talebi ile birlikte Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Geliştirme Birimi’nin kararının dikkate alınacağını belirtti.

İlkokulda sınıfta tekrarı nasıl yapılır konusunda ayrı bir açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanlığı, e-okul sisteminde aktif olan ancak okula devamsız olan öğrencilerin, e-okul sisteminde pasif olan öğrencilerin, 2016-2017 eğitim öğretim yılında birinci dönem okula gelen ancak ikinci dönem okula gelmeyen öğrencilerin sınıf tekrarına kalacağını belirtti.

ORTAOKULDA SINIF TEKRARI

Ortaokullarda ve imam hatip ortaokullarında sınıf tekrarında yapılması gereken iş ve işlemler konusunda bilgi veren Bakanlık, sene sonu şube öğretmenler kurulu toplantılarının 5-8 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılmasını istedi. Şube öğretmenler kurulu yıl sonu kurullarda alınan kararlar e-Okul ŞÖK işlemleri ekranına kaydedilecek.

Sınava girmeyen, projesini teslim etmeyen öğrenciler için e-Okul not girişlerinde G yazılmasını belirten MEB, sürekli devamsız öğrenciler için G yazılmayacağını ve ilgili hanelerin boş bırakılacağını açıkladı. Sene sonu tüm iş ve işlemler için MEB tarafından gönderilen yazı ve diğer hususlar için aşağıdaki belgeyi inceleyebilirsiniz.

2016-2017 eğitim öğretim yılı sene sonu yapılması gereken iş ve işlemler resmi yazı için TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim