Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili Bakan Ziya Selçuk açıklama yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada öğretmenlerin atama ve yer değiştirme haklarından özlük haklarına, okul müdürlerinin kadro durumundan eğitimin diğer sorunlarına kadar öğretmenlik meslek kanunun önemli yere sahip olduğunu belirtti.

Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili Bakan Ziya Selçuk açıklama yaptı

Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili Bakan Ziya Selçuk açıklama yaptı

CNN Türk ekranlarında yayınlanan hafta sonu programının 28.10.2018 tarihli yayınına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuk oldu. Program sunucusu tarafından Bakan Selçuk’a sorulması için öğretmenler tarafından çok sayıda mesaj ve sosyal medya iletisi gönderildiği belirtilirken gelen mesajların çoğunlukla “özlük hakları, atama ve tayinler, çalışma şartları, eş durumu” ile ilgili olduğu açıklandı.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU

Öğretmenler nasıl mutlu olacaklar, çalışma şartları ve özlük hakları nasıl gelişecek sorusu Bakan Ziya Selçuk’a soruldu. Öğretmenlik Meslek Kanunu için açıklama yapan Bakan Selçuk öğretmenleri ilgilendiren meslek kanununu gündeme getirdiklerini ve gündeme getirdiklerinden itibaren çok dikkat çektiğini söyledi. Öğretmenlerimizin aidiyet ve kimlik meselesine katkı sağlamak istiyoruz açıklamasında bulunan Bakan Selçuk okul yöneticilerinin ve okul müdürlerinin de bu kanunla önemli bir role kavuşacağına işaret etti.

OKUL MÜDÜRLER ÇOK KRİTİK AKTÖRLER

Okul müdürlerinin eğitimde çok kritik aktörler olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul müdürlerinin kadro sorunlarının halledilmesi, öğretmenlerin çalışma saatleri, öğretmenlerin atamaları, yer değiştirmeleri, eş durumu gibi tayinlerde daha belirgin bir sistematiğin olması, daha adil bir sistematik temel hedefleri olduğunu belirtti.

Bakan Ziya Selçuk’un açıklaması video;

ÖĞRETMENLER ÖNLERİNİ GÖRECEKLER

Öğretmenlik Meslek Kanunu ve yapılacak düzenlemelerin hayata geçirilmesi ile birlikte öğretmenler hangi sene ne olacağı yönünde önlerini görecekler açıklamasında bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin mutlu olmaları adına onların çok soru sormalarının önemli olduğunu belirtti.

MEB SIKÇA SORULAN SORULAR LİSTESİ

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenleri ilgilendiren ve öğretmenler tarafından sorulan sıkça sorulan listesinin olduğunu ifade eden Bakan Ziya Selçuk “Öğretmen arkadaşlarımızın sorularına önem veriyoruz” dedi. Bazı sorunların hemen çözülebileceğini bazı sorunların ise yıllardır çözülmeyi beklediğini açıklayan Bakan Selçuk öğretmenlik meslek kanunu için “önemli” vurgusu yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM