‘Okula en son gelen, atanan öğretmen norm fazlası olur’

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı norm kadro güncelleme işlemleri ekim ayında yapılacak. Norm güncellemelerinde norm fazlası öğretmen belirlenmesinde bazı soru işaretlerinin olduğunu görüyoruz.

‘Okula en son gelen, atanan öğretmen norm fazlası olur’

‘Okula en son gelen, atanan öğretmen norm fazlası olur’

ogretmenlericin.com olarak bir ziyaretçimizden aldığımız soruya açıklık getirmeye çalışalım.

Soru; “Merhabalar birleştirilmiş sınıflı bir köy okulunda sınıf öğretmeni olarak görev yaparken okulumuzun bu sene kapanmasından dolayı öğrencilerimin taşındığı okula verildim. Burada 7 sınıf öğretmeni olduk ancak okulun normu 6’ya düşecekmiş. Okul müdürü bana en son sen geldin, bu yüzden öğretmenler arasında norm fazlası sen olacaksın dedi. Norm fazlası öğretmen belirlemesinde yönetmelik değişti mi, hizmet puanına bakılmıyor mu?”

NORM FAZLASI ÖĞRETMEN

Okulda şube kapanması, ders saati azalması gibi nedenlerden dolayı öğretmenler norm fazlası durumuna düşebilmektedir. Örneğin A ilkokulunda 17 şube varsa ve 17 sınıf öğretmeni görev yapıyorsa, şubelerden ikisinin birleştirilmesi durumunda şube sayısı 16’ya düşecek ve bu doğrultuda okulun sınıf öğretmeni normu da azalarak 16 olacak. Yani 1 öğretmen fazlalık durumuna düşmüş olacak. Peki fazlalık durumuna düşen norm fazlası öğretmen nasıl tespit edilir?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 17 Nisan 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Norm fazlası öğretmen belirlenmesinde bir önceki yani 2010 yılı yönetmeliği hükümleri değil 2015 yılında yürürlüğe giren atama ve yer değiştirme yönetmeliği hükümleri baz alınır. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri başlıklı 53.madde 3.fıkraya göre;

(3) Öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan, öğretmenliğe daha sonra başlayan norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır. Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır.

Yukarıda sarı renk ile belirlediğimiz yerden görüldüğü üzere norm fazlası öğretmenler hizmet puanına göre belirlenir. Bir okulda 1 öğretmen norm fazlası olduysa hizmet puanı en düşük olan öğretmen norm fazlasıdır. Eğer 2 öğretmen norm fazlası durumundaysa hizmet puanı en düşük iki öğretmen norm fazlası olur. Norm fazlası öğretmen tespit işleminde en düşük hizmet puana sahip kişilerden puanları eşit olanlar arasında ise hizmet süresi az olana bakılır.

Bu yüzden öğretmen arkadaşımızın yaşadığı durumda kendisinin norm fazlası olması sonradan göreve başlamaya değil hizmet puanına göre gerçekleşir. Okula sonradan gelen norm fazlası olur gibi bir durum söz konusu değildir, önceki çalışanlarda sonradan gelen de hizmet puanı değerlendirmesine göre en az puana sahip olan norm fazlası öğretmen olur.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

78 yorum

 1. Merhaba. Okulumuzda 7 norm var.2’si yazılı sınava göre atananların normu 5’i ise sınavsız. Yeni gelen bir arkadaş önce sınavla atanmış ama bize eş durumundan geldi. Bizdeki yazılı yazılı sınava göre atananların normuna dahil olabilir mi?

 2. Merhaba, benim okulumda norm fazlası olma durumum var bunun olup olmaması müdürüme bağlı. Neden mi eğer seçmeli ders çok açarsa o zaman sıkıntı kalmıyor. Ama açmazsa ben norm fazlası oluyorum. Benim bu konuda yapacağım bir şey var mı norm fazlalığı durumu böyle müdürün insiyatifine bırakılıyor mu ?

  • Merhaba, seçmeli dersler okulun öğrenci/öğretmen durumuna talep durumuna göre değişir. Bu sadece müdüre kalmış bir durum değildir. Kafasına göre seçmeli ders arttırıp azaltma yapamaz.

 3. 2017 eylül de özür atamasında ilçe emrine atandım istediğim dışı atama olduğu için iptal ettirdim.2 gün önce müdür norm fazlasısın dedi.yazıli belge vermedi.okuldaki hizmet puanlarına bakarsak benden düşük olanlar var .atamanı iptal ettirdim diye norm fazlası olur muyum?hizmet puanı mı esastır?

 4. Merhaba,okulumda aday öğretmen norm fazlası oluyor ondan sonra en düşük puan benim puanım,aday öğretmen tercih yapmadığı takdirde ben mi norm fazlası oluyorum.

 5. Merhabalar.Norm tercihleri mebbis üzerinden mi yoksa elden mi yapılır?Şun şehir dışındayız tatilden dolayı,idare yapabilir mi bizim yerimize..Teşekkürler.

 6. Merhaba, okulda 9 Türkçe öğretmeniyiz. Bir arkadaşımız norm kadro fazlası oldu. Fakat okul göndermek istemiyor. Ona ders verilirse ders sayımız çok azalacak. Kendisine ders vermek zorunda mıyız?

 7. Merhaba norm fazlası atamanın 2aşamada yapılacağı söylendi 1.ilçe içi aşamada tercih yapmayıp 2.ilçeler arasında tercih yapma hakkım var mı

 8. merhaba kardeşim ek atama ile geçen ay atandı ve soruşturması tamamlandı sözleşme için çağirdılar fakat o atandıktan sonra okula boş görünen kadroya norm fazlası bir öğretmen atanmış ve okulun sitesinde şuan açıkta öğretmen görünmüyor bu durumda norma mı düşmüş oluyor

  • Merhaba, kardeşinizin normu hesaplanarak kontenjan açılmış olabilir. Bunu bilemeyiz. Okulun tüm norm bilgisini bilmek gerekir.

   • teşekkürler cevap için soruyu yanlış ifade etmişim kardeşimin atandığı kadroya norm fazlası kadrolu bir öğretmen atanmış ve okulun kadrosu şuan tam görünüyor bu durumda ne olur

 9. Çalıştığım okulda ihtiyaç olmadığı halde açık gösterilmiştir ve öğretmen atanmıştır. Bu durumda kim norm fazlası olur

 10. Merhabalar büyük bir olasılıkla haftaya özür grubu atamalarında bir öğretmen arkadaş okulumuza atanacak seneye şube sayımız azaltilacagi için bir öğretmen arkada norm fazlası olacak.. özür grubundan gelen arkadaşın norm fazlasi olma olasılığı varmı ? Norm fazlası özür grubu hariç diğer öğretmenler arasında puan sıralamasına göremiyorum olacak? Tesekurler

  • Merhaba, norm fazlası öğretmen belirlenirken o anda okulda çalışan tüm öğretmenler değerlendirilir. İlgili branştan en düşük hizmet puanına sahip norm fazlası olur. Gelecek öğretmen de olabilir siz de olabilirsiniz.

 11. okulumda ücretsiz doğum izninden 15 ocak itibari ile donecek olan arkadas ile aramda norm guncellemeleri sirasinda 1 puan vardi..1.atamalarin 26 ocak 30 ocak araliginda yapilacagi tarihte hizmet puanlar guncellendiginde ben arkadasimin onune gececegim…atamalar yapılırken atamanın yapıldığı tarihteki hizmet puanlarımız mi geçerli olacak..bu durum ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim..

 12. Merhabalar 2013 yılından beri bir ortaokulda iki müzik öğretmeni olarak görev yapmaktaydık. Diğer müzik öğretmeni 2017 temmuz ayında emekli oldu. Yerine 2017 ağustos ayında eş durumundan bir başka öğretmen atandı. 2017 Ekim güncellemesinde 1 fazlalık gösterildi ve hizmet puanım daha düşük olduğu için beni çıkardılar. Bu haksızlık değil mi madem bire düşecekti neden yeni öğretmen atadılar. Bu durum normal mi?

  • Merhaba, okulunuzun durumunu bilemeyiz ancak şu anda 1 öğretmen fazlaysa ve sizin hizmet puanınız azsa siz norm fazlası olursunuz.

 13. Ben bu yıl 2017 eylül ayında yapılan atamada boş olan bir kadroya kararname ile atandım boş olan kadroya bir mudur yardımcısı istifa ederek atanmış fakat norm kapatılmadigi için benim atamam yapıldı hizmet puanım 380 olduğu halde beni norm fazlası olarak gösteriyorlar atama yönetmenliği 53/1degistimi acaba

 14. Merhabalar brans matematik .secmeli ders haric 40 saat derste ikinci ogretmen norm fazlasi olurmu

 15. Merhaba. Aynı okula, aynı gün ataması yapılmış iki sözleşmeli öğretmen arasında norm kadro fazlası olma neye göre belirlenir? Ben okula iki gün önce başladım. Ama diğer öğretmen arkadaşımızın atamaya esas puanı benden yarım puan yüksek. Böyle bir durumda işe başlama gününe mi bakılır, atamaya esas puana mı?

 16. Merhaba,ben okulunda norm fazlasiyim .resen atamam yapıldı ancak yeni atandığım okulda da norm fazlasıyim.bu durumda ne olacak ?

 17. Merhaba calistigim okulda 11 ingilizce ogretmeniyiz onumuzdeki yil norm fazlasi olusacak hizmet puani en düşük olan arkadas erasmus programında gorevli oldugunu ve 3 yil okuldan ayrilmamasi gerektigini bu yuzden kendisinin norm fazlası olmayacagini soyledi. Boyle bir ibare varmi bilmiyorum bilgi verebilor misiniz

 18. İyi günler. Ben 2 sene önce yanlış hesaplama yüzünden norm fazlası olmuştum (norm 2 iken 3 e çıkarıldı, okulumuza biri daha geldi, sonra ki sene norm güncellenince tekrar 2 ye düştü. Ben de en düşük puanda olduğum için norm fazlası oldum, başka okula gittim. Dava açtım geçen sene, mahkeme yürütmeyi durdurdu ve tekrar okuluma döndüm. Ancak yine 2 norm varken 3 öğretmen olduk. Yapılan yanlış atama iptal edilmedi. Bu seneki norm güncellemelerinde tekrar bana sen Norm fazlası oldun dediler, mahkeme kararın geçen seneki normlar içindi, bu sene geçerli değil dendi. Bu arada mahkemem devam ediyor. Bu durumda mahkeme kararım var, en düşük puanla benim norm fazlası olmam doğru mu?

  • Şu anda en son norm güncellemelere göre 1 öğretmen norm fazlası ise ve sizin hizmet puanınız en düşükse siz norm fazlası olursunuz.

  • 2013 yılından beri bir ortaokulda iki müzik öğretmeni olarak görev yapmaktaydık. Fakat seçmeli derslerle iki kişi olarak idare ediyorduk. 2017 temmuz ayında diğer müzik öğretmeni emekli oldu. 2017 ağustos ayında eş durumundan bir başkası geldi. 2017 ekim ayındaki güncellemelerde 1 fazlalık gösterdiler ve hizmet puanımdan dolayı yeni gelen öğretmen değil ben fazla gösterildim ve şimdi tayin istemek zorunda bırakıldım. Bu haksızlık değil mi madem bir fazlalık çıkacaktı yazın bu norm kapanamaz mıydı

 19. Bulunduğum ilçede 2 kişi norm fazlasıyız. Puanım diğer arkadaştan yüksek fakat o tercih yapmadı yerine puanı yüksek biri tercih de bulundu bu mümkün mü. Sonuç ne olur

 20. azlasiı atama da 1.atamada taslak listede okullara giden ogretmenler belli oldu 2. Atamadaki Taslak listede de gidenler belli oldu o sırada 1. Atamadaki tayini çıkan öğretmenin mahkemesi yeni sonuçlandı ve tayini çıkan okula gidemeyecek eski okuluna dönecek peki taslak listedeki sıralamada değişiklik olabilir mi  kimse ilişiği kesmedi atama kararnameleri gelse bile ılisik kesme 1. Dönemin sonunda olacak sıralama değişiklik yapılmazsa dava açmada kazanma şansımız ne olur

 21. Okulda 8 ogretmeniz ayni branstan. Mudur gecen sene sorusturma dogrultusunda aciga alindi bu yilin basinda ogretmen olarak dondu norma giremedi tabi. Guncellenen norm ile okulun normu 8 den 6 ya dustu simdi eski mudur dahil 3 norm fazlasiyiz. Benim puanin en dusuk resen atanacak ilk kisi kim. Puani en dusuk benim sonra eski mudur daha sonra diger ogretmen. Tesekkurler

  • Resen atanacak ilk kişi diye bir şey yok hocam. Sizin okulda 3 norm fazlası varsa en düşük puanlı 3 kişi norm fazlası olur. Norm fazlası atamada bu 3 kişi boş olan okullara tercihte bulunur. Tercihlerine atanamayan ya da tercih yapmayan norm fazlası öğretmenler Valilik tarafından resen atanır.

   • Hocam ilcede 3 norm fazlasi var üçüde bizim okulda bizleriz. Ilcede 1 ihtiyac var klavuz en dusuk puanlidan baslanarak bos kadrolara resen atanir diyor. Ilde baska acik yok hatta. Simdi en az puanli olarak ben mi gitmeliyim yoksa sorusturma sonucu mudurlukten norma giremeyen puani benden yuksek olan eski müdür mü? Tesekkürler.

 22. Geçen sene okula atanan ilk öğretmenlerdendim (sözleşmeli) benimle birlikte 2 sözleşmeli öğretmen daha atandı göreve başlama işlemlerini ilk ben yaptırdım benden 2 gün sonra diğer sözleşmeli öğretmen geldi ancak bu sene doğum sebebiyle ücretsiz izne ayrıldım. Benden sonra okula 3 tane kadrolu öğretmen atandı ve ben ücretsiz izinde norm fazlası olduğumu öğrendim.Sorum şu ücretsiz izindeyken herhangi bir tercih yapabiliyor muyum? Benden 2 gün sonra göreve başlayan sözleşmeli öğretmen neden norm fazlası olmuyor bu sene ücretsiz izne ayrıldığım için mi?

  • Norm fazlası atamada kadrolu sözleşmeli durumuna bakarlar. Okulda sözleşmeli öğretmen varsa o norm fazlası olur. Ayrıca eğer aynı branştan birden fazla sözleşmeli öğretmen varsa ikisi arasındaki hizmet puanına bakılıyor. Kimin hizmet puanı düşükse o norm fazlasıdır. Siz doğum izninden dolayı aylıksız izne ayrılmışsınız, bu süreçte diğer öğretmen hizmet puanında sizin önünüze geçmiş. Bu yüzden size norm fazlası demişler. Aylıksız izinde iken tercih yapmanız söz konusu değil. Çünkü görevde değilsiniz.

 23. Merhabalar. Ben geçen sene bir köy okuluna atanan iki sözleşmeli öğretmenden biriyim. Okulumuzun normu bu sene 1’e düştü. Ancak kimin norm fazlası olacağı konusu belirsiz. Şöyle ki sözleşmeli öğretmenlerde hizmet puanı uygulaması olmadığı için atama puanına bakılıyor deniliyordu. Ancak bu sene sistem değişti göreve başlama süresine bakılır denilşyor. Atama puanına göre benim puanım yüksek ancak ben göreve daha geç başladım. Ayrıca diğer arkadaş müdür yetkili. Bu durumda kim neye göre norm fazlası olacak. Ya da dilekçe vererek gönüllü norm fazlası olunabilir mi?

  • Merhaba. Aslında belirttiğiniz husus hiçbir yerde yazmıyor. Kadrolu sözleşmeli öğretmenlerin çalıştığı okulda norm fazlası sözleşmeli öğretmen. Bu net olarak belirtilmiş. Sadece kadroluların çalıştığı okulda norm fazlası hizmet puanı düşük olandır. Ancak sizin durumunuz gibi sadece sözleşmeli öğretmenlerin çalıştığı okulda norm fazlası belirlemesi için hüküm yoktur. Atama puanına göre belirlenmez, atama puanı norm fazlası olan sözleşmeli öğretmenlerin tercihlerinde önemlidir. Örneğin siz A okulunda norm fazlası sözleşmeli sınıf öğretmenisiniz ve atama puanınız 91, B okulunda da norm fazlası sözleşmeli öğretmenin atama puanı 90 olsun. O ilde sizin normunuzda 1 tane boşluk varsa oraya siz atanırsınız. Atama puanı burada önemli. Arkadaşın müdür yetkili olması önemli değil. Dilekçe ile gönüllülük söz konusu olamaz. İkinizin de sözleşmeli olması durumunda hizmet sürenize bakabilirler. Ancak net yorum yaparak yanıltmak istemiyoruz. Çünkü dediğimiz gibi bu husus hüküm altına alınmamış.

 24. merhabalar. eşim 9 yıldır ilçede görev yapmakta ve 9 yıldır tayin istemekteyiz. fakat ilçedeki en yüksek hizmet puanlı okulöncesi öğretmeni olduğu için norm fazlası olmuyor. 9 yıldır eşimden sonra gelen bütün okul öncesi öğretmenleri bu sayede merkeze gelebildi. bizim bu durumda yapabileceiğimiz hiçbirşey yokmudur? hizmet puanı yüksek olduğu için uğradığımız bu adaletsizliğin herhengi bir çaresi varmıdır?

  • Merhaba, dediğinizde haklısınız. Norm fazlası olan öğretmen norm fazlası atama döneminde daha iyi okullara gidebiliyor. Ancak aynı okula il içi döneminde gitmek imkansız. Maalesef yapacak bir şey yok.

   • cevabınız için teşekkür ederim. eşimle aslında aynı ilçede görev yapması gereken henüz 4 yıllık sınıf öğretmeni , kadrosu ilçede olmasına rağmen daha dağ yüzü görmedi babası il milli eğitim müdürü olduğu için. biraz torpili olan tanıdığımız en az 9-10 kişi bu işi çoktan çözdü. maalesef düzenimiz böyle

 25. Merhaba, sözleşmeli öğretmen norm kadrosundan dolayı tercihini yapıp gittiği okulda da norm fazlası olabilir mi? Eğer böyle bir durum olursa o okulda kalmayıp ilçe içi görevlendirmeye mi tabi tutulur?

  • Merhaba, norm fazlası atamada öğretmenler son güncellemelere göre tercih yapıyorlar. Gittiği yerde norm fazlası olma ihtimali çok zayıf. Ancak norm fazlası olursa ilçe/il geneli görevlendirme yapılabilir.

 26. Başka bir ile tayinim çıktı Ağustosta bakanlık yazısına istinaden tayinim durdu. Benim yerime sözleşmeli öğretmen atadılar. ilişiğimi kesmediğim halde yerime bir öğretmen gelince norm fazlası oldun dediler. tayin istiyecekmişim. Bense atama yönetmenliğinde nede norm yönetmenliğinde böyle bir şey görmedim.Sizin bu konuda bildiğiniz veya bakanlığın bir yazısı varsa görebilirmiyim. lütfen yardım edin , cevap bekliyorum

   • evet hocam tayinim durdu eski yerimdeyim ama norm fazlası muamelesi yaptılar. Tayin istemem gerektiğini söylüyorlar

    • evet hocam tayinim durdu eski yerimdeyim ama norm fazlası muamelesi yaptılar. Tayin istemem gerektiğini söylüyorlar. Bulunduğum okulun en kıdemlisiyim

    • Merhaba, siz tayininizi iptal ettirdiniz. Kılavuzda diyor ki; tayinini iptal ettiren öğretmenin kadrosuna öğretmen atanmamışsa aynı okulda kalır, eğer atama olmuşsa boş bulunan bir okula atanır. Yani bu durumda siz norm fazlası durumdasınız.

 27. merhaba okulumuzda 1 kişi norm fazlası olacak. Ben 8 yıllık öğretmenim , arkadaş 7.5 yıllık öğretmen hizmet puanlarımız eşit, arkadaş bedelli askerlik yaptı,benden 6 ay sonra atması oldu. memuriytete ben 6 ay önce başladım ama kısa dönem askerlik yaptım. o yüzden hizmet sürem daha 1 ay gibi daha az. şimdi kim norm fazlası?

  • Merhaba hocam, önce hizmet puanlarınıza bakılır. Sizin hizmet puanlarınız eşit olduğundan ikinci hususa göre değerlendirme yapılır. Hizmet puanının eşit olmasında “öğretmenlikteki hizmet süresi” önemlidir. Öğretmenlikteki hizmet süresi az olan norm fazlası olur. Öğretmenlik süresinde kimin süresi azsa o norm fazlasıdır. MEBBİS‘e giriniz kişisel bilgiler modülü üzerinden Hizmet Süreleri kısmında MEB’de Kadrolu Öğretmenliğe Esas sürelerinize bakınız.

   • Askere gittiğim için hizmet sürem daha az, o benden yarım dönem sonra başladı ve okulumuzada benden sonra geldi.

 28. Eşim bir köy okuluna atanan 2 sözleşmeli öğretmenden biri ve okulda kadrolu öğretmen bulunmuyor. Kendisinin güvenlik soruşturması geç sonuçlandığından diğer öğretmene göre okula daha geç başladı. Ama eşimin atama puanı diğer öğretmene göre daha yüksek. Bu durumda norm fazlası öğretmen kim olur?

 29. Sorum olacak
  Okulumuzda norm kadro 5ten 4 düştü
  Hizmet puanına göre ben norm fazlası oluyorum . Ancak ben o kurumda çalışmaya devam etmek istiyorum buna bağlı olarakta puanı benden yüksek olan arkadaş gönüllü olarak norm fazlası olmak istiyor. Daha önce bu uygulama yapılmış bu yılda böyle bir uygulama yapılabilirmi

  • Bu dediğiniz uygulama yapılamaz. Daha önceden yapılmış dediğiniz durumda suç işlenmiş. Tespit edilirse cezası ağır olur.

  • Daha önceki yıllarda bakanlık norm fazlası olan okulda normda olan biriyle becayis kabul etmişti.Yani fazla olan olmayanla anlaşmıştı.Ama bu durum 6yil önce falandır .O zaman 4+4 nedeniyle fazlalık had safhadaydi ve istekli olanı gönderip olmayanı gondermemek için bunu yaptı.su anda yok.

 30. Ben ilkokulda norm fazlasıyım.ilçe emrinde norm fazlası olan öğretmenler ilçedeki boş kadrolu okullara yerleştirildiler.Biz okullardaki norm fazlası öğretmenler ise bu haktan yararlanamadık.Yapılan uygulama doğru mudur? Bu uygulamanın neye dayandırılarak yapıldığı hakkında bilgi verir misiniz?Teşekkürler…

  • İlçe norm fazlası öğretmen ataması gerçekleştirdiyse ilçe emrinde bekleyenler ve resmi olarak norm fazlası olanlar tercih yapmışlardır. Siz eğer yeni norm fazlası olduysanız yani olduğunu sözlü olarak söylendiyse bu ay yapılacak olan norm kadro güncellemesinden sonra resmi olarak norm fazlası olacaksınız. Bir sonraki norm fazlası atamada tercih yapabilirsiniz.

   • Ben 5 senedir norm fazlasıyım.Öğrenmek istediğim ilçe emrindeki norm fazlalarının ,okuldaki norm fazlası öğretmenlerden öncelikli olarak ilçe içindeki okula yerleştirilebilirler mi?

    • Hayır yerleştiremezler, onlara özel norm fazlası atama olmaz. Norm fazlası atama dönemine kadar boş olan yerlere geçici görevlendirirler. Norm fazlası atamadada tüm il geneli norm kadro fazlası öğretmenler tercih yaparlar.

     • BİZE NORM FAZLA ATAMA DUYURUSU YAPMADAN ONLARA TERCİH YAPTIRMIŞLAR.BUNUN İÇİN NE YAPABİLİRİZ?

     • Sendikanız varsa sendika yetkilisi ile görüşün şikayet etsinler. Sendikanız yoksa bireysel şikayet edebilirsiniz.

 31. Peki ben sozlesmeliyim yeni atandm bizim diğer öğretmen kadrolu. Okul tek öğretmene düşecek norm fazlası kim olur kesin bilgi lütfen

 32. Haber başlığında okula en son atanan öğretmen norm fazlası olur yazıyorsunuz, içerikte ise hizmet puanına göre deniyor, haberi okutmak için balon başlık kullanıyorsunuz, bu sayfayı artık takip etmiyorum.

  • Başlık tırnak içerisinde belirtilmiş farkettiyseniz. Yani gelen soru içerisindeki ifadeyi koyduk. Balon başlık ya da farklı bir durum söz konusu olamaz. Sayfayı takip dip ya da etmemenize saygı duyarız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM