Özel okullarda çalışan öğretmen maaşlarında iyileştirme yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı televizyon programında özel okulların ücretleri ve özel okullarda çalışan öğretmen maaşları hakkında açıklamalarda bulundu.

Özel okullarda çalışan öğretmen maaşlarında iyileştirme yapılacak

Özel okullarda çalışan öğretmen maaşlarında iyileştirme yapılacak

28.10.2018 tarihinde CNN Türk TV kanalında katıldığı programda gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk özel okullar konusunda gelen soruları da cevaplandırdı. Bakan Selçuk’un özel okullarda çalışan öğretmen maaşları konusunda iyileştirmeye gidileceği yönündeki açıklaması beğeni topladı.

ÖZEL OKUL ÜCRETLERİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a özel okul ücretleri konusunda gelen şikayetler hatırlatılırken Bakan Selçuk’un hem özel okul hem de devlet yönünden bilgisinin olduğu program sunucusu tarafından belirtildi. Devletin özel okulların ücretleri konusunda kati sınırlar getirmesinin temel ilkeler açısından doğru olmadığını vurgulayan Bakan Ziya Selçuk, buradaki ücretlerin daha sağlıklı düzleme çekmek adına özel okul kuruluşları ve dernekleri ile görüştüklerini söyledi.

Bakan Selçuk’un özel okulların ücretleri ve öğretmenler hakkında yaptığı açıklama video;

ÜLKENİN EKONOMİK SEYRİ ÖNEMLİ

Özel okulların ücretleri ve durumları açısından ülkenin ekonomik seyrinin önemli olduğuna işaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu çerçevede ilerlenmesi gerektiğini açıkladı. Devletin özel okullar için vergi ve diğer hususlar konusunda kolaylık sağlaması adına girişimlerinin başlayacağını belirten Bakan Selçuk, bu kararların sadece MEB tarafından verilemeyeceğini, Hazinenin, Maliyenin, Hükümetin birlikte vereceği kararlar olduğunu açıkladı.

ÖZELDE ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİN MAAŞLARI

Özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenlerin maaşlarının düşük olması konusuna da değinen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel okullarda düşük ücretle çalışan öğretmenlerin sorunlarının ücret konusunda alt sınır getirmek kaydıyla iyileştirileceğini söyledi. Özel okullarda çalışan öğretmenlerin ücretlerinin çok düşmüş olduğunu belirten Bakan Selçuk bunla ilgili çok şikayet aldıklarını, tedbir alarak çalışma yapılacağını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM