Sözleşmeli öğretmen hizmet metni, sözleşme örneği illere gönderildi

Sözleşmeli öğretmen olarak atananlarla milli eğitim arasında imzalanacak olan sözleşmeli öğretmenlik hizmet sözleşmesi metni MEB tarafından tüm illere gönderildi. Sözleşmeli öğretmen ile bu belge aracılığı ile sözleşme imzalanacak.

Sözleşmeli öğretmen hizmet metni, sözleşme örneği illere gönderildi

Sözleşmeli öğretmen hizmet metni, sözleşme örneği illere gönderildi

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonucu oluşan alan bazlı ve kurum bazlı minimum puanlar MEB tarafından kısa sürede yayınlanarak sınava giren adayların bilgisine sunuldu. MEB sayısal veriler konusunda genellikle geç yayın yapsa da bu sefer minimum puanlar erken açıklandı. Sözleşmeli öğretmen olarak atanan öğretmenler ile MEB hizmet metni aracılığı ile sözleşmeli öğretmenlik sözleşmesi imzalayacak.

HİZMET METNİ

Sözleşmeli öğretmenlik hizmet sözleşmesi kapsamında atanan MEB personeli ile ilgili milli eğitim müdürlüğü arasında imzalanacak hizmet belgesi MEB tarafından tüm illere gönderildi. Sözleşmeli öğretmenlik hizmet sözleşmesi metninde Maliye Bakanlığı yetkilisi onayı da bulunmaktadır. Hizmet sözleşmesi belgesi 15.maddede sözleşmeli öğretmen ile hangi tarihler arasında sözleşme imzalanacağı yer almaktadır.Ayrıca sözleşmeli öğretmenin bir ay önceden yazılı ihbar şartı ile sözleşmesini tek taraflı feshedebileceği de sözleşmeli öğretmen sözleşme belgesi içerisinde yer almaktadır. Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi, sözleşme belgesi için TIKLAYINIZ

ÇALIŞMA SÜRESİ, SAATİ

Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi metni içerisinde sözleşmeli öğretmenin çalışma saatleri ve sözleşmeli öğretmen çalışma süresi ile kadrolu öğretmenlerin çalışma süresi, çalışma saatleri arasında fark olmadığı belirtilmiştir. Sözleşmeli öğretmene her ay sözleşme ücreti ödenmektedir. Daha önceki açıklamalarda sözleşmeli öğretmen maaşı, sözleşmeli öğretmen ek dersi ile diğer öğretmenlerin maaş ve ek derslerinde fark olmayacağının vurgusu yapılmıştı. Metinde yer alan 4. madde ile sözleşmeli öğretmenlerin maaşının hesaplanarak oraya yazılacağı anlaşılmaktadır. Sözleşmeli öğretmenin alacağı sözleşme ücreti yarıyıl tatilinde ve yaz tatilinde de ödenecektir. Sözleşmeli öğretmen maaşları her ay başında peşin olarak ödenmektedir. Sözleşmeli öğretmenler de öğretim yılına hazırlık ödeneği alacaklardır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Merhabalar ben temmuz atamasında sözleşmeli olarak atandım.eşim geçen sene diyarbakirda gazi oldu.gazilerin öğretmen olan eşlerini yanlarına aldirabilme hakkı var. Zorunlu gorrevleri bitmese bile yime de geecerli.Bu sozlesmeli öğretmenler için de geçerli mi .hiç bi yerden bilgi alamıyoruz

 2. İyi günler bir kaç sorum olacak. Eşim ekimde dersane den sözleşmeli öğretmen olarak atandı.ekim ayındaki sözleşmede 2819 tl olarak imza attı. % 3 zam ile birlikte artması gerekirken 2836 olarak sözlesme imzalatıldı. gerekçe olarakda dersanede calışılan 9 yılı yok sayılması ilk olarak atnanlarla maasın aynı olacak dendi. 2. sorumda lisede hazırlık okumanın memuriyette faydası var sözleşmelide de faydası varmıdır acaba?
  cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Maaş konusunu araştıralım, net bilgimiz yok. Hazırlıktan dolayı kademe verilmesi adaylık bittikten sonra verilen bir uygulama. 4 yıllık süreçte hazırlıktan dolayı kademe/derece ilerlemesi eklenmez diye düşünüyoruz ancak MEB’in bu konuda açıklama yapması da gerekiyor.

   • acaba maaş konusunu araştırabildinizmi ben hala net bir cevap alamadım . her yerde farklı uygulamalar var cünkü

 3. Bu haber baştan aşağı yanlıştır. Sözleşmeli öğretmenler 8-5 mesai saatleri içerisinde okulda bulundurulmaktadırlar(dersi olmasa bile). Ayrıca ek dersleri diğer kadrolu öğretmenlerden 1,5 tl eksik yatmaktadır. Ayrıca ayın başında değil ayın 15inde yatmaktadır. Herhangi bir sitem mesajı değildir sadece düzeltmedir.

 4. sözleşmeli öğretmenler anne- babalarının vasii iseler onların yanına tayin olmaları mümkün mü?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM