Sözleşmeli öğretmenlere özür grubu tayin hakkı için MEB’e başvuru yapıldı

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yapılan yazılı başvuruda sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu tayin haklarında yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi istendi.

Sözleşmeli öğretmenlere özür grubu tayin hakkı için MEB’e başvuru yapıldı

Sözleşmeli öğretmenlere özür grubu tayin hakkı için MEB’e başvuru yapıldı

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kadrolu olarak çalışan öğretmenlere özür durumlarına göre yer değiştirme hakkı verilirken sözleşmeli öğretmenlerin özür durumlarının görmezden gelinmesinin kabulü mümkün değildir.” denildi. Sendika sözleşmeli öğretmenlerin başta eş durumu olmak üzere özür grubundan mağdur olduğuna dikkat çekerken “Sözleşmeli öğretmen çalıştırılmasına ilişkin esaslarda özür grubundan yer değiştirme hakkı verilmemesi, sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ve sağlık durumu gibi en insani mazeretlerinin, can güvenliği ve engellilik durumu gibi hayati önem arz eden mazeretlerinin görmezden gelinmesi hiçbir şart altında kabul edilemez.” vurgusu yaptı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN MAĞDURİYETİ

11.06.2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen “Sözleşmeli Öğretmenlerin Özür Grubu Tayinleri” konulu resmi yazı ile sözleşmeli öğretmenler için özür grubu atama haklarının verilmesi istendi. kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler arasındaki farkı ortaya koymak için “Aynı okuldan çalışan iki öğretmenden; kadrolu çalışan öğretmen özür grubundan yer değiştirme hakkı verilerek mazereti kapsamında ataması yapılırken, sadece statüsü farklı olan ve adına sözleşmeli öğretmen denilen öğretmenin özür durumu mazeretlerinin görmezden gelinmesi kabul edilecek bir durum değildir.” açıklaması yapılırken Ağustos 2018 özür grubu atamasında sözleşmeli öğretmenlere de özür grubu tayin hakkı tanınması istendi.

Milli Eğitim Bakanlığına yapılan resmi başvuru;

Sözleşmeli öğretmenlere özür grubu tayin hakkı

Yazı devamı;

MEB resmi başvuru

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

  1. 2011 de sözleşmeli çakıl atanan ogretmenleri es durum tayin hakkını verdiniz…aileler birlesmeli onemli diyordunuz da peki sonrasinda doğuda öğretmen kalmadimi…herkes batiyami geldi…ya da herkes evlimiydi…ya da herkesin hastasimi vardı..peki şimdi bu inat neden..neden tum ogretmenleri karşınıza aldiniz…elbet sizin bu yanlış tek yönlü kararınız bitecek ınsaallah…ey hükümet devam ediniz doğru bildiğimiz yolda…bunlarda bitecek yakında…Allah büyük…

  2. Sözleşmeli öğretmenim 2.yılım bitti nişanlıyım nişanlım Ankara da görev yapıyor Doğuya gelme imkanı yok kadro mu alıp eş durumu yapmama daha 2-3 yılım var bu şekilde yaşamak çok zor evlensek olmuyor evlenmesek olmuyor bu durum aile birliğinin sağlanması açısından engel teşkil ediyor en kısa zamanda çözülmesini istiyoruz devlet büyükleri duysun artık sesimizi…

  3. Sözleşmeli öğretmenim 2 yıldır çocuklarımı ve eşimi göremiyorum daha önce dershane öğretmeniydim.Derahaneler kapatilinca mecbur kaldim eşim istanbulda özel sektörde çalışıyor.Eşim bırakıp gelse yanima tek maaşla nasıl geçineceğim.Allah siyasilere vicdan nasip etsin.O kadar çok yıprandıkki istifa etmeyi ďüşünüyorum.

  4. Sözleşmeli bir öğretmen verimiyse sözleşmeli bakan vekil mudur de olmalıki verim dahada artsin…ozur tayinide verilmesin…kac gün dayanırlar acaba…o cesaret olsa keşke…empati kurarlar belki ozaman..ama nerdeeeeeee….

  5. Türk Eğitim Sen sizlere verdiğiniz mücadele icin sonsuz teşekkürler. En insanı hak için bile kilini kipirdatmayanlariçin örnek oluyorsunuz estirdiginiz bu güzel rüzgar Umarız kalpleri yumuşatır.

  6. Insanı olan bu dramı inatla devam ettiren zihniyet çöker ınsaallah…kadro istemiyoruz özür tayini istiyoruz…ne dramlar yaşandı bizlerde..yazik ettiler eğitimcilere…unutmayacaz bu taş kalpli ruhsuz zihniyeti…sozlesmeliyi robot girmek eğitimden herkesin ne kadar anladığını gösteriyor…

  7. İnsan seçmek bu olsa gerek herkese var öğretmene yok, çaresi olmayan hiçbirşey yoktur, bununda çaresi 24 haziran 😀

  8. Saglık sorunu olan öğremenlere red cevabı veriliyorken inşaallah sizin sayenizde belki bişeyler yapar, o vicdan varmıdır sende MEB???

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim