Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu hakkında İsmet Yılmaz’dan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından geçtiğimiz hafta sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu atamaları hakkında yapılan açıklamadan sonra yeni açıklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi.

Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu hakkında İsmet Yılmaz’dan açıklama

Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu hakkında İsmet Yılmaz’dan açıklama

Bakan İsmet Yılmaz karı koca sözleşmeli öğretmen olanların eş durumu atamalarının yapılarak bir yerde birleştirileceklerini belirtirken kendisi sözleşmeli öğretmen eşi ise farklı meslek grubunda çalışan birisi ise bu konuda bir eş durumu hakkı tanınmayacağını vurguladı. Milli Eğitim Bakanı “ya iş, ya eş” vurgusu yaptı.

KARI KOCA ÖĞRETMEN OLANLAR

2017 yılı Ağustos ayı özür grubu atamasında kadrolu öğretmenin sözleşmeli öğretmen eşinin yanına tayin istemesine izin verilmiş, sözleşmeli öğretmen eşler için bir hak tanınmamıştı. 15 Eylül 2017 Cuma günü MEB Müsteşarı Yusuf Tekin EBA üzerinden yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ataması ile ilgili verdikleri sözün yetişmemesinden dolayı sözleşmeli öğretmenlerden özür dilemiş, karı koca sözleşmeli olan öğretmenler için eş durumu atama çalışmasının Şubat 2018 özür grubu atamasına yetiştirilmeye çalışılacağını ifade etmişti.

MEB Müsteşarı Tekin tarafından yapılan açıklama video;

İSMET YILMAZ’DAN ÖZÜR GRUBU AÇIKLAMASI

20.09.2017 tarihinde TRT Haber’de katıldığı programda gündemle ilgili açıklamalar yapan ve gelen soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sözleşmeli öğretmenlerin atanırken aile birliği mazeretine dayalı atama hakkının olmadığını bilerek atandıklarını, eşlerin ikisinin de sözleşmeli öğretmen olması halinde eşlerin birleştirileceğini, eşi mühendis olan sözleşmeli öğretmenin eşinin yanına eş durumu özür ataması başvurusunda bulunamayacağını açıkladı.

Sözleşmeli öğretmenlerin özür grubundan yararlanamayacaklarının kanun içerisinde de olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenin eşinin öğretmenin yanına gelmesinin doğru olacağını vurgularken, aksi durumda sözleşmeli öğretmenin ya işini ya eşini tercih edeceğini belirtti.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

15 Yorum - "Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu hakkında İsmet Yılmaz’dan açıklama"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
AHMET
Ziyaretçi
AHMET

sizleri cok seviyorum ama çaresiz bırakmayın insanları

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

3 sene eşim Karsta Doğu görevi yaptı batıya tayin olup yurt yuva kurduk. Şimdide benim Şırnak a tayinim çıktı eşim gelmedi 3 çocukla orda kaldı şimdi ben 5-6 sene burdami duracagim 2 yol var.1 ya istifa edip emeklerim paralarim huzurum yıllarım boşa gidecek yada ben tayin olup çocuklarıma eşime kavuşacağım hiç olmazsa eş lerden birisi Doğu görevini yaptıysa digerinide doğuya mahkum etmeyin birimizin Doğu görevini yapması yetmeli.

melis
Ziyaretçi
melis

Böyle saçma bir uygulama ne duydum ne gördüm.Sözleşmeli öğretmenler haklı bir isyanda bu öğretmenlere sadece öğretmenle evlenebilirsin demek hayatınızı ben şekillendiririm demektir kaldıki eşi özel sektörde çalışan 12 yıllık evlı 2 çocuklu insanlar var.Meb şunu deseydi şaşırmazdım.Sözleşme yaparken sadece öğretmenle evlenebilirsiniz diye bir madde koysaydi:)))Traji komik gel de gülme

ayhan toydemir
Ziyaretçi
ayhan toydemir

Sozlesmeli ogretmen sadece sozlesmeli veya kadrolu ogretmenlemi evlenecek özel sektorden evlenmek istiyorsa ya da evliyse ne olacak hayatimda suysugum en sacma sey

Naciye
Ziyaretçi
Naciye

Böyle birşey mi olur Allah askiniza ben öyleyse sadece öğretmen olanlarla mi evlenmek zorundayım işimi kaybetmemek için Bu resmen kaderimiz hayatımıza müdahale lütfen bir an önce duruma çözüm bulunsun hak yemek bu kadar kolay olmasın

wpDiscuz
  • YORUM