Sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması bitmedi

Temmuz 2017 sözleşmeli öğretmen atamasında ataması yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmenin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemi bugün sona erdi.

Sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması bitmedi

Sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması bitmedi

20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonucu ataması yapılan öğretmenlerin göreve başlamalarından önce güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılması gerektiği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Ataması yapılan 20 bin 125 öğretmen istenilen belgeler ile birlikte atandıkları yerin milli eğitim müdürlüğüne giderek 28 Temmuz tarihine kadar evraklarını teslim etmeleri gerekmekteydi.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI

676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile  657 sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenen güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması hükmü ile ataması yapılan devlet memurlarının göreve başlamadan önce incelemeden geçirilmesi gerekmektedir. Temmuz sözleşmeli öğretmen atamasında atanan sözleşmeli öğretmenler için de atandıkları ilin Valilikleri tarafından 11 Ağustos 2017 tarihine kadar güvenlik soruşturması/arşiv araştırması yapılması gerekmekteydi.

Sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve göreve başlaması ile ilgili resmi yazı için TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 24 Temmuz 2017 tarihinde Acele notu ile gönderilen yazıda atanan öğretmenlerin soruşturma ve araştırma işlemlerinin 11 Ağustos 2017 tarihine kadar sonuçlandırılması ve sonrasında öğretmenlerin göreve başlatılmalarının sağlanması istendi.

Bugün sona ermesi gereken güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasını tamamlamayan Valiliklerin olduğu memur haber ajans kamu sitelerinde yer almaktadır. MEB işlemlerin bitirilmediği Valiliklerden bu konuda bilgi almalı, gerekirse ek süre vermeli ve atanan işlemi bitmeyen öğretmenlerin mağduriyet yaşamasının önüne geçmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Çalıştığımız işten ayrıldık 2 ay oldu bekliyoruz . emeğin karşılığı böyle olmamalı bir an önce bitirilsin herkes işine başlasın düzenini kursun yazık çok yazık

  2. Bu devirde bu kadar uzun süren güvenlik sorusturmasi mi olur insanları ne kadar zorda bırakıyorsunuz yazıklar olsun bu mu emeğe saygıniz bi öğretmeninize bile sahip cikmiyorsunuz

  3. Bu devirde bu kadar uzayan güvenlik soruşturması çok manidar. Bir tıkla öğrenilen bilgiler nedense iki aydır bitirilmesi. Yazıklar olsun!

  4. 11 ağustos ta biticekti daha bitmedi işimizden ayrıldık maddi anlamda çok zordayiz lütfen artık resmi bir bilgi bekliyoruz.

  5. Allah rizasi icin aciklayin artik bizde gidelim duzenimizi kuralim bir an once gitmek istiorum maddi acidanda sikintidayiz isimizi biraktik lutfennnn

  6. 28 temmuzda rvrakları verdik sanki hemem göreve başlatacaklar gibi bir hava yaratıldı işi mizi bıraktık bir sevinçle bu iş 2 ay sürer diyorlar cumhurbaşkamımızdan ve milli eğitim bakanımızdan bir çözüm bekliyoruzzzzxx

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM