Sözleşmeli öğretmenlerin maaşları hakkında önemli hatırlatma

Sözleşmeli öğretmenler acil olarak IBAN numaralarını kontrol etmeleri ve MEBBİS üzerinden güncellemeleri gerekmektedir.

Sözleşmeli öğretmenlerin maaşları hakkında önemli hatırlatma

Sözleşmeli öğretmenlerin maaşları hakkında önemli hatırlatma

İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından duyurularda sözleşmeli öğretmenler için önemli uyarıda bulunuldu. Bütün sözleşmeli öğretmenlerin IBAN bilgilerinin güncellenmesi istendi.

IBAN BİLGİLERİ GÜNCELLENECEK

Öğretmenlerin MEBBİS modülünde belirtilen IBAN bilgileri en geç 1 Ocak 2018 tarihine kadar güncellenecek. IBAN bilgilerini güncellemeyen sözleşmeli öğretmenler maaş alamayacaklar. Bütün sözleşmeli öğretmenlerin kişisel MEBBİS şifresiyle acilen IBAN bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir denilen açıklamada IBAN bilgileri güncel olmayan, hatalı olan sözleşmeli öğretmenlerin aksi takdirde Ocak 2018 maaşlarını alamayacakları belirtildi. MEBBİS IBAN bilgisi güncelleme işleminin en geç 1 Ocak 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir uyarısında bulunuldu.

MEBBİS modülünde IBAN bilgisi güncelleme işlemi nasıl yapılır aşağıdaki yazımıza bakarak IBAN güncelleme işlemi yapabilirsiniz.

Sözleşmeli öğretmenlerin IBAN bilgilerini güncellemeleri, güncellemede sorun yaşayan öğretmenlerin okul idaresinden destek almaları gerekmektedir. Ocak 2018 maaşının alınmaması hem öğretmen için hem de ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü için sorun oluşturacak olup alınamayan maaşın ödemesi bir sonraki aya sarkacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Mehmet denilen arkadaş başka yerlerde yaptığın yorumlarıda okudum gerçek değilsin biliyorum..Ben sözleşmeli öğretmenim..Ne maaşımız aynı ne ek ders ücretimiz aynı..Vergi dilimine daha uzun süre giriyoruz ve daha çok kesinti oluyor.Aralık ayında kadrolular aramızda 500 600 liralık fark oluştu..Az vicdan varsa doğru konuşursun..

  2. sözleşmeli öğretmenler ile kadrolular arasında 700 tl ye kadar maaş farkı vardir.Eş durumu tayini yapamamaktalar nerede eşit işe eşit maaş bu insanlarin ailelerina yazik degil mi parcaladiniz ailelerini

    • böyle bir şey yok kadrolu öğretmenlerin maaşları kademe kademedir dereceye göre fark sadece ek dersler nöbet ücretleri hafta sonu kurslardan kaynaklı olabilir benim ikizler öğretmen biri kadrolu biri sözleşmeli sözleşmeli olan vergi dilimine girdiği için en az 250 tl vergi kesintisi yapılıyor 6 ay sözleşmeli ve kadrolu öğretmen arasında en fazla 50 tl fark vardır dediğim gibi diğer farklar yukarıda yazdıklarımdan kaynaklanıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk