Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına itiraz dilekçesi örneği

2018 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonuçları MEB tarafından açıklandı. Ancak sözlü sınav sonuçlarından memnun olmayan, düşük puan alan, baraj altında kalan kişiler itirazda bulunabilecek.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına itiraz dilekçesi örneği

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına itiraz dilekçesi örneği

2018 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonuçlarına göre genellikle sözlü sınava giren adaylara KPSS puanına yakın bir puan verildiği görülmektedir. KPSS puanında virgülden sonraki küsuratlarda yuvarlanmış ve adayların sözlü mülakat sonuçları belirlenmiş. Ancak sözlü sınav puanından memnun olmayan adayların vakit kaybetmeden itiraz etmesi gerekmektedir.

MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZ

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Sözlü Sınav Sonuçlarına İlişkin İtirazların Alınması sonuçların açıklandığı gün olan 11 Temmuz 2018 tarihi itibari ile başladı.11/07/2018-13/07/2018 tarihleri arasında adaylar sözlü mülakat puanlarına yazılı olarak itirazda bulunabilecekler. Mülakat puanının beklediğinden düşük geldiğini düşünenler, KPSS puanı yüksek iken mülakat puanının çok düşük olduğu adaylar, KPSS puanı ile mülakat puanı arasında fark olanlar itirazda bulunabilirler.

İTİRAZLAR KOMİSYONA YAPILACAK

MEB İKGM açıklamasında sözlü sınava itirazların sınava girilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü komisyonuna yapılacağı belirtildi. Örneğin aday sözlü sınava Ankara’da girdiyse itiraz Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ilgili komisyona yapılacak. ogretmenlericin.com olarak ilgili itiraz için itiraz dilekçe örneği hazırladık. İKGM yaptığı açıklamada; “Not: Sözlü sınav sonuçlarına itirazlar, sınav merkezi olan il millî eğitim müdürlüğü aracılığıyla adayın sınava girdiği sözlü sınav komisyonuna yapılacaktır.” dedi. İtirazların Sonuçlandırılması ise yine aynı komisyonlar tarafından 16/07/2018 tarihinde yapılacak olup itiraz sonucu mülakat sonuçları açıklanacak.

İNDİR>>> Sözleşmeli öğretmenlik mülakat puanına itiraz dilekçe örneği <<< TIKLAYINIZ

Yukarıdaki word formatındaki sözlü sınav itiraz dilekçesi örneği bilgisayara indirildikten sonra ilgili boşluklar doldurulacak, ekte belirtilenler ile birlikte ıslak imzalı olarak teslim edilecek.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonucuna yapılan itiraz başvurusuna komisyon olumsuz cevap verirse aday itirazını Kamu Denetçiliği Kurumuna taşıyacak. Kamu Denetçiliği Kurumuna dilekçe ile başvurulduktan sonra oradan cevap beklenecek. KDK’nın sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav puanı itirazına yönelik yapılan başvuruyu reddetmesi halinde aday 60 gün içinde sözlü sınavın iptali için idari yargıda dava açabilecek.

Etik Komisyonuna Şikayet

Sözlü puanından memnun olmayan aday komisyonu MEB Etik Komisyonuna şuradaki bağlantı üzerinde yer alan bilgiler ışında http://etik.meb.gov.tr/basvuru.html şikayet edebilirler. Ayrıca adaylar Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumuna da bu durumu bildirebilir, şikayetçi olabilirler.

NOT: MEB sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavında elenen adaylar 4982 sayılı kanun kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunarak kendi haklarında güvenlik bağlamında bilgi, belge olup olmadığını sorabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Hocam değerli aciklamalariniz için teşekkürler.peki komisyon itiraz sonuçlarını ogrenebilecegimiz site neresi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Sadako