Uzman öğretmenlik tekrar geliyor, uzman öğretmenlik sınavı yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; ‘Uzman öğretmenlik sınavı yapılacak, uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik uygulaması hayata geçirilerek öğretmenlerin özlük haklarında iyileştirmeler yapılacak.’

Uzman öğretmenlik tekrar geliyor, uzman öğretmenlik sınavı yapılacak

Uzman öğretmenlik tekrar geliyor, uzman öğretmenlik sınavı yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz memleketi Sivas’ta düzenlenen “Kadınlar Soruyor” adlı konferansa katıldı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ile birlikte konferansa Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı. Programda referandum ve başkanlık değerlendirmesi üzerine yapılan açıklamalardan sonra öğretmenlere yönelik açıklamalar yapan Bakan İsmet Yılmaz uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik konularında gelen soruları cevaplandırdı.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI YAPILACAK

MEB personeli adına yapılan düzenlemeler ile birlikte öğretmenlerin özlük haklarını iyileştirmeyi hedeflediklerini belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenler için ilave haklar getireceklerini açıkladı. Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik tekrar getirilecek ifadesini kullanan Yılmaz, yapılacak ve getirilecek uygulamalar ile birlikte öğretmenlerin mali açıdan desteklenilmesinin planlanıldığını vurguladı. Öğretmenlerin mali haklarının iyileştirilmesi, yeni haklar verilmesi adına çalışmalarının sürdüğü Bakan Yılmaz tarafından ifade edilirken öğretmenlere hizmet içi eğitim konusunda uygulamaların daha da önem kazanacağı Yılmaz tarafından açıklandı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Başbakan Binali Yıldırım tarafından Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirmesi için üç önemli hedef konduğunu belirten Bakan İsmet Yılmaz bunlardan ilki olan ikili eğitimin kaldırılması, ikincisinin okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirilmesi, üçüncüsünün de yabancı dil eğitimi olduğunu açıkladı. Tüm bu konularda MEB’in gerekli çalışmaları yaptığı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından vurgulandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM