Yöneticilerin Görevlendirme Süreleri Nasıl Hesaplanır?

Yöneticilerin Görevlendirme Süreleri Nasıl Hesaplanır? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) yöneticilik görev süresinin hesaplanması ile ilgili tereddüde düşülen hususlara ilişkin açıklama yazısını illere gönderdi. MEB, İKGM Yazısı Aşağıdadır; Yöneticilerin Görevlendirme Süreleri Nasıl Hesaplanır? 2016 YılıMillî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilme Kılavuzu KONU: Yöneticilik görev süresinin hesaplanması Tereddüt edilen hususlar – 1 Bilindiği gibi, […]

Yöneticilerin Görevlendirme Süreleri Nasıl Hesaplanır?

Yöneticilerin Görevlendirme Süreleri Nasıl Hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) yöneticilik görev süresinin hesaplanması ile ilgili tereddüde düşülen hususlara ilişkin açıklama yazısını illere gönderdi.

MEB, İKGM Yazısı Aşağıdadır;

Yöneticilerin Görevlendirme Süreleri Nasıl Hesaplanır?

2016 YılıMillî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilme Kılavuzu

KONU: Yöneticilik görev süresinin hesaplanması Tereddüt edilen hususlar – 1

Bilindiği gibi, 14/03/2014 tarih ve 28941 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 37 inci maddesinin 8 inci fıkrasında; eğitim kurumu yöneticilerinin dört yıllığına görevlendirileceği hükmü bağlanmıştır.

Eğitim kurumu yöneticilerinin görev sürelerinin dört yılla sınırlandırıldığı dikkate alındığında, yöneticilerin görev sürelerinin aşağıda yapılan açıklamalar doğrultusunda hesaplanması gerekmektedir.

1-6528 sayılı Kanundan önce eğitim kurumlarına yönetici olarak atanan ve halen görevine devam edenlerin, aynı ve farklı eğitim kurumlarında aynı unvanla geçen görev süreleri toplanarak hesaplanacaktır.

Ancak, 6528 sayılı Kanundan sonra görev süresini doldurması sebebiyle yeniden eğitim kurumlarına yönetici olarak görevlendirilenlerin dört yıllık süresinin hesabında; en son görevlendirme tarihinden itibaren aynı unvanla geçirilen görev sürelerinin toplamı esas alınacaktır.

Örneğin: 2012 yılında müdür yardımcılığı görevine atanan ve daha sonra 2013 yılında başka bir eğitim kurumuna aynı unvanla yer değişikliği yapan yöneticinin görev süresi 2012 yılından itibaren hesaplanacaktır.

2- Birleştirilen, kapatılan ve dönüştürülen eğitim kurumu yöneticileri kalan görev sürelerini aynı veya başka eğitim kurumlarında tamamlamak üzere görevlendirilebilecek, bu yöneticilerin dört yılı doldurdukları eğitim öğretim yılının ders yılı sonu itibariyle yöneticilikleri sona erecektir.

 

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü
Merkez Atama Daire Başkanlığı

MEB Personel Haberleri
MEB Personel

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM