Yusuf Tekin’den sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ve sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğüne dayalı eş durumu ataması hakkında açıklama yaptı.

Yusuf Tekin’den sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu hakkında açıklama

Yusuf Tekin’den sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu hakkında açıklama

Ağustos 2018 özür grubu atama dönemi yaklaşıyor. En çok eş durumu ve sonrasında sağlık özrü olmak üzere binlerce öğretmen özür grubundan yer değiştirme başvurusunda bulunacak. Ancak sözleşmeli öğretmenler özür grubu atamasından yararlanamıyor. Sözleşmeli öğretmenlerin eş özrü hakkı MEB tarafından halen verilmedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin A Haber kanalında Fatih Atik’in programına konuk olmuş, gündemdeki konular hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. MEB Müsteşarı programda öğretmenler tarafından sosyal medyadan sorulan soruları da cevaplandırdı.

Müsteşar Yusuf Tekin’e sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ile ilgili sorulan soru;

Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecek mi? Sözleşmeli öğretmenliği kaldırmayı düşünüyor musunuz?

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin soruya verdiği cevapta sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının devam edeceğini belirtirken “Sözleşmeli öğretmenlik devam edecek çünkü sözleşmeli öğretmenliği getirme gerekçelerimiz devam ediyor” dedi. Sözleşmeli öğretmen ataması yaptıkları bölgelerde öğretmenlerin ortalama çalışma sürelerinin 10-11 ay olduğunu açıklayan Müsteşar Yusuf Tekin bir öğrencinin öğrenim hayatı boyunca çok sık öğretmen değiştirdiğini belirtti. Bu tür olumsuzluklar için sözleşmeli öğretmen istihdam modelinin hayata geçirildiğine değinen MEB Müsteşarı eğitimin kalitesini arttırmak için bunun gerekli olduğunu açıkladı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN EŞ DURUMU

Sözleşmeli öğretmenlere eş durumundan tayin uygulamasının olmadığı MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’e hatırlatılırken bu uygulamanın devam edip etmeyeceği soruldu. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin sözleşmeli öğretmenlere karı koca öğretmen olmamaları dışında eş durumu hakkı verilmediğini belirtti.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in sözleşmeli öğretmenlerin eş özrü ile ilgili yaptığı açıklama video;

Eşlerin ikisinin de öğretmen olması durumunda ise ihtiyacın fazla olduğu yerde aile bütünlüğünün sağlandığına değinen MEB Müsteşarı Tekin sözleşmeli öğretmenlere eş durumu hakkında son açıklamayı da yapmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM