18.12.2016 tarihli Aday Öğretmen yazılı ve sözlü sınav sonuçları açıklandı

18 Aralık tarihinde yapılan asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonucu ile sonrasında yapılan sözlü mülakat sınavı sonuçları açıklandı. MEBBİS modülünden öğrenilen sonuçlarda BAŞARISIZ yazan adaylar başarısız sayılacak.

18.12.2016 tarihli Aday Öğretmen yazılı ve sözlü sınav sonuçları açıklandı

18.12.2016 tarihli Aday Öğretmen yazılı ve sözlü sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 18 Aralık 2016 tarihinde yapılan aday öğretmenlik yazılı sınav sonucunu 27 Ocak tarihinde açıklamıştı. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü kılavuzuna göre yazılı sınav sonucu ile mülakat sonucu 3 Şubat tarihinde açıklanacaktı. MEB 27 Ocak tarihinde yazılı sınav sonucunu açıklamasına rağmen sözlü mülakat sonucunu açıklamamıştı. Bugün akşam saatlerinde MEB tarafından yapılan açıklamada aday öğretmenlik yazılı sınav sonucu ve aday öğretmenlik sözlü sınav sonucu açıklandı.

ORTALAMA 60 PUAN

Açıklanan asli öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre ikisinin ortalaması 60 puan ve üzeri olan adaylar başarılı sayıldı. 60 puanın altında ortalaması olan aday öğretmenler ise başarısız sayıldı. MEBBİS kişisel şifreleri ile giriş yapılarak öğrenilen asli öğretmenliğe geçiş sınav sonuçlarından sözlü sınav sonuçlarına pazartesi gününden itibaren itiraz edilebilecek.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Aday öğretmenlik yazılı sınav sonuçlarına sınav sonuçları açıklandıktan sonra 5 iş günü içerisinde itiraz edilebilecek. 6 Şubat pazartesi gününden itibaren itirazlar yapılabilecek. Sınav sonuçlarına itirazlar Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne yapılabilecek. Sözlü sınav sonuçlarına itirazlarda sınav sonuçlarının açıklandığı günden itibaren 5 iş günü içerisinde sınav komisyonuna yapılabilecek.

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı ve sözlü mülakat sınavı kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kılavuzda yer alan 3.2.6. YAZILI SINAV İTİRAZLARI başlığı ile 4.7. SÖZLÜ SINAVA İTİRAZLAR başlığının sınav sonuçlarına itiraz başvurusu yapacak adaylarca iyi okunması gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Genel anlamda soruyorum aday öğretmenlik unvanını kaybedip memuriyetle ilişkisi kesilen var mıdır acaba?? Hele ki aday öğretmen %42 engelli bir insan ise???

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM