2010 KPSS iptal kararı sonrası düzenleme yapıldı; Sınav Geçerli

2010 KPSS iptali ile ilgili son karar Resmi Gazete’de yayımlandı. 2010 KPSS ile atamalar geçerli sayılacak.

2010 KPSS iptal kararı sonrası düzenleme yapıldı; Sınav Geçerli

2010 KPSS iptal kararı sonrası düzenleme yapıldı; Sınav Geçerli

Bugün itibari ile (17.08.2016) Resmi Gazete’de yayımlanan 670 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de 2010 KPSS ile ilgili bir başlıkta yer aldı. İlgili başlıkta 2010 KPSS iptali hakkında son nokta koyulmuş oldu.

ATAMALAR GEÇERLİ

2010 KPSS ile atananların atamaları geçerli sayılacak. 670 sayılı KHK’de yer alan kısım; “10-11 Temmuz 2010 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda genel yetenek ve genel kültür test sonuçlarına göre veya bu sonuçlar da esas alınmak suretiyle atanan personelin atama işlemlerinin geçerliliği devam eder.”

BUNLARIN ATAMALARI İPTAL

670 sayılı KHK’de 2010 KPSS ile atananların atamalarının geçerli olduğu belirtilirken bir noktada açıklama yapılma gereği duyulmuştur. Metnin devamında “…Ancak, bu sınav sorularını ve/veya cevaplarını hukuka aykırı bir şekilde sınav öncesinde ya da sınav sırasında elde ettiği tespit edilen kişilerin atamaları iptal edilir.” denilmektedir.

KOPYACI KORKSUN

2010 KPSS genel kültür ve genel yetenek soruları hakkında verilen iptal kararı sonrası kamuda çalışan binlerce personel tedirginlik yaşamıştı. Bu tedirginlik ile ilgili Başbakan Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı Yılmaz gerekli açıklamaları yapmış ve kopya çekmeyen kişilerin mağdur olmaması için gerekli düzenlemenin yapılacağını ifade etmişlerdi. 670 sayılı KHK ile başta MEB personelleri olmak üzere kamuda çalışan binlerce memur rahatladı. Kopya çekmeyen, suça karışmayan kişilerin atamaları geçerli sayılacak, kopyacı kişiler tespit edildikçe memurluktan ve kamu görevinden ihraç edilecek.

670 sayılı KHK ve 2010 KPSS iptal kararı düzenlemesi için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
2010 KPSS

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM