2017 YGS telafi sınavı için ÖSYM olumlu adım atmayacak, telafi olmayacak

Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) giremeyen adaylar için telafi sınavı yapılıp yapılmayacağı tartışılırken, ÖSYM yetkililerinden alındığı belirtilen bilgilere göre YGS’ye bir dakika ile dahi gecikerek sınava giremeyenler için telafi YGS sınavının olmayacağı açıklandı.

2017 YGS telafi sınavı için ÖSYM olumlu adım atmayacak, telafi olmayacak

2017 YGS telafi sınavı için ÖSYM olumlu adım atmayacak, telafi olmayacak

2017 yılının YGS sınavı geçtiğimiz gün yapıldı. Binlerce adayın ter döktüğü Yükseköğretime Geçiş Sınavına sınava bir dakika ile geç kalan öğrencinin dramı damga vurdu. Tüm TV ekranlarında gördüğümüz delikanlının feryatlarını herkes çaresizlik içerisinde izledi. Bugün yapılan açıklamada ise bir sanatçı öğrencinin bir yıllık eğitim masrafının karşılanacağını açıklayarak sınava 1 dakika ile geç kalarak sınava giremeyen öğrenciye moral verdi. ÖSYM’den ise YGS telafi sınavı için açıklama beklenirken, 2017 YGS telafi sınavının olmayacağı belirtildi.

TELAFİ SINAVI OLMAYACAK

2017 YGS’de yürürlüğe sokulan uygulama ile birlikte binlerce öğrenci adayının mağdur olduğu düşünülüyor. ÖSYM tarafından yeni uygulamaya sokulan kurala göre sınavın yapılacağı binaya girişlerin sınav başlamadan 15 dakika öncesinde sonlanması nedeninden dolayı öğrenciler sınava giremediler. Televizyon ekranlarında gördüğümüz bir öğrenci ise bu kuralın yaşattığı mağduriyetin bu yılki temsilcisi oldu diyebiliriz.

Sözcü’nün haberine göre ÖSYM YGS telafi sınavı yapmayacak. ÖSYM yetkililerinden edinildiği belirtilen bilgide 2017 YGS telafi sınavı uygulaması yapılmayacak. YGS ye giremeyen, geç kalan, mazereti nedeni ile sınava yetişemeyen öğrenciler için telafi sınavı yapılması gündeme gelmiş ve ÖSYM tarafından telafi sınavı yapılması istenmişti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM