2018-2019 Yılı Bilim Ve Sanat Merkezlerine Yerleştirme Sonuçları, BİLSEM sonuç

2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitimlerine devam edecek öğrencilere yönelik bireysel değerlendirme ve yetenek komisyonları değerlendirmeleri tamamlandı. MEB BİLSEM sonuçları belli oldu.

2018-2019 Yılı Bilim Ve Sanat Merkezlerine Yerleştirme Sonuçları, BİLSEM sonuç

2018-2019 Yılı Bilim Ve Sanat Merkezlerine Yerleştirme Sonuçları, BİLSEM sonuç

Milli Eğitim Bakanlığı 13 Temmuz 2018 tarihinde açıklayacak olduğu BİLSEM sonuçları modülünü aktif hale getirdi. BİLSEM sonuç öğrenme işlemi için TC numarası ve güvenlik kodu girildikten sonra sorgulama yapıldığında 2018-2019 eğitim öğretim yılı için BİLSEM sonuçları öğrenilebilmektedir. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bilim Ve Sanat Merkezlerinde Eğitim Almaya Hak Kazanan Öğrencilerin Yerleştirme Sonuçları açıklandı.

BİLSEM SONUÇ ÖĞRENME

2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerine devam edecek, BİLSEM kazanan öğrenciler belli oldu. Genel Yetenek alanında bireysel incelemeye giren öğrenciler için taban puan ile Resim ve müzik alanında değerlendirmeye alınan öğrenciler için taban puan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi açıklama yapılmadığı için bilinmiyor. ogretmenlericin.com olarak MEB tarafından resmi açıklama yapıldıktan sonra taban puanları da burada belirteceğiz. BİLSEM sonuç öğrenme işlemi için Bakanlığın modülü aktif ettiğini belirtelim.

BİLSEM SONUÇLARI VE KAYIT İŞLEMİ

BİLSEM sonuçları sonrasında yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri hakkında Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. Yerleşmeye hak kazanan öğrenciler  03-07 Eylül 2018  tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabilirler.

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNE YERLEŞTİRME SONUÇLARI
BİLSEM sonuç

MEB BİLSEM SONUÇLARI

2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerimizde eğitimlerine devam edecek öğrencilerin yetenek alanlarına göre değerlendirmeleri tamamlanmıştır. Genel Yetenek alanında bireysel değerlendirmeye giren öğrenciler için taban puan  tüm  sınıf düzeyleri için 130;  Resim yetenek alanında bireysel değerlendirmeye giren öğrenciler için taban puan tüm sınıf düzeyleri için  90 ve Müzik yetenek  alanında bireysel değerlendirmeye alınan öğrenciler için taban puan tüm sınıf düzeyleri için 75 olarak belirlenmiştir. Yerleşmeye hak kazanan öğrenciler  03-07 Eylül 2018  tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabilirler.

Sonuç için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM