Aday Öğretmen Sınav Sonuçları MEBBİS’te Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçlarını kaldırıp geri çekti.

Aday Öğretmen Sınav Sonuçları MEBBİS’te Açıklandı

Aday Öğretmen Sınav Sonuçları MEBBİS’te Açıklandı

18 Nisan’da açıklanması beklenen Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçları 15 Nisan akşam saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanmıştı. Birkaç saat sonra ise Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçlarını kaldırıp geri çekmişti.

Aşağıdaki haberde sizlerle bunu paylaşmıştık.

MEB tarafından 8 Nisan’da açıklanacağı söylenen Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçları Hakkâri ili Yüksekova ilçesi, Mardin ili Nusaybin ilçesi, Şırnak Merkez ve İdil ilçesinde görev yapan ve Aday Öğretmenlik Sınavı´na katılacak durumda olduğu halde sözlü sınava idari izinde olmalarından dolayı katılamayan aday öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilgili öğretmenleri  14-15 Nisan 2016 tarihlerinde sözlü sınava alacağını duyurmuş ve Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçlarının bu nedenle 18 Nisan’da açıklanacağı belirtilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan duyuruda aday öğretmenlerin sınav sonuçlarının adayların MEBBİS Aday Öğretmen Modülü aday bilgileri kısmında ilan edildiği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Duyurusu;

Aday öğretmenlere 81 il’de 19 Mart 2016 tarihinde yazılı sınav uygulanmış 21 Mart 2016 – 15 Nisan 2016 tarihleri

arasında da sözlü sınavları yapılmıştır.

Aday öğretmenlerin sınav sonuçları adayların MEBBİS Aday Öğretmen Modülü aday bilgileri kısmında ilan edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
aday öğretmen mebbis

1 Yorum

  1. illere göre farklı puan vermişler. kimi illerde 95 verirken kimi illerde de 75 vermişler. hangisi objektif ? neden puan farklılkları böyle ortaya çıkıyor ? birlerine yaranmak için mi ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM