Aday öğretmen yazılı sınav sonuçları açıklandı, sonuç; başarısız

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonuçları açıklandı. Aday öğretmenler sınav sonuçlarını öğrenmek için modüle baktığında sonuç olarak Başarısız ibaresini gördüler. MEB yazılı sınav sonuçlarını açıklayıp, sözlü mülakat sonuçlarını açıklamadığı için sonuç kısmında başarısız yazmaktadır.

Aday öğretmen yazılı sınav sonuçları açıklandı, sonuç; başarısız

Aday öğretmen yazılı sınav sonuçları açıklandı, sonuç; başarısız

Milli Eğitim Bakanlığı asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonuçlarını açıkladı. MEB 03.02.2017 tarihinde açıklayacağını belirttiği aday öğretmen sınav sonuçlarını gün açıkladı. Aday öğretmenlik yazılı sınavı 18 Aralık 2016 tarihinde yapılmış adaylar yazılı sınav sonuçlarının sonuçlanması beklenmeden de il milli eğitim müdürlükleri tarafından ilan edilen tarihlerde sözlü mülakat sınavlarına alınmışlardı.

YAZILI SINAV SONUCU AÇIKLANDI

18 Aralık 2016 tarihinde tüm illerde yapılan aday öğretmenlik yazılı sınavına binlerce aday öğretmen katıldı. Doğum iznine ayrılan, raporlu olan ve diğer nedenlerden dolayı görevi başında olamayarak yazılı sınava girme şartlarını taşımayan öğretmenler asli öğretmenlik yazılı sınavına giremediler. MEB tarafından yayımlanan Aday Öğretmenlik Sınav Kılavuzu hükümlerine göre aday öğretmenlik sınav sonuçları 3 Şubat 2017 tarihinde ilan edilecekti. Bakanlık yazılı sınav sonucunu açıklanırken sözlü mülakat sonuçları halen açıklanmadı.

SONUÇ KISMINDA BAŞARISIZ YAZIYOR

Asli öğretmenliğe geçiş sınav sonucu kısmında Başarısız ibaresinin yer almasının nedeni sözlü sınavın açıklanmamış olmasıdır. Mülakat sonuçlarının da açıklanmasından sonra sonuçlar yazılı sınavla birlikte değerlendirilecek. Yazılı sınav ile sözlü sınavın puanlarının ortalaması alınacak. İki sınav sonucunun ortalamasında 60 puan ve üzeri puan alanlar Başarılı sayılacaklar.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM