Asli Öğretmenliğe Geçiş mülakat sınav yeri bilgisi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılı asli öğretmenliğe geçiş sözlü sınav mülakat yerleri açıklandı. Aday öğretmen mülakat giriş yerleri öğrenmek ve sınav yeri sorgulamak için haberimizde yer alan bağlantıya gidiniz.

Asli Öğretmenliğe Geçiş mülakat sınav yeri bilgisi açıklandı

Asli Öğretmenliğe Geçiş mülakat sınav yeri bilgisi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Asli Öğretmenliğe Geçiş mülakat sınav yerleri açıklandı. Binlerce aday öğretmenin gireceği mülakatlar yazılı sınavın zor geçmesinden dolayı büyük önem taşıyor. Aday performans sözlü sınavı mülakat yeri bilgisi bakanlık tarafından açıklanırken, sözlü sınava yazılı sınava giren tüm aday öğretmenler girecek. Sözlü mülakat için yazılı sınav sonuçlarının açıklanması beklenmeyecek.

DEĞERLENDİRME

Asli öğretmenlik yazılı sınav sonuçlar, sözlü mülakat sonuçları ile birlikte 5 Mayıs 2017 tarihinde açıklanacak. Yazılı sınav ve sözlü sınav puanlarının ortalaması alınacak olup iki sınavın ortalamasında 60 puan ve üstü alan öğretmen başarılı sayılacak. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı bu sene adaylar için zor gelmişti.

19 Mart Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav soru ve cevapları önceki hafta MEB tarafından ilan edildi. Sınava giren aday öğretmenler yazılı sınavdan memnun kalmadılar. 19 Mart 2017 tarihinde yapılan asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı sonuçları 5 mayıs tarihinde açıklanacak. Asli öğretmenliğe geçiş sözlü mülakat sınavı ise 27 Mart 2017 ile 27 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak.

2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Mülakat Sınav Yeri Bilgisi sorgulamak ve öğrenmek için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM