Bilim ve Sanat Merkezleri BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı

Bilim ve Sanat Merkezleri  BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı Bilim ve Sanat Merkezleri  BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı MEB tarafından 2016-2017 Eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerimizde eğitimlerine devam edecek öğrencilere yönelik 14 Şubat 2016 tarihinde merkezi olarak gerçekleşen grup tarama sınavı sonuçlanmıştır. Bu sınav ile genel zihinsel alanda bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için taban […]

Bilim ve Sanat Merkezleri BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı

Bilim ve Sanat Merkezleri  BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı

Bilim ve Sanat Merkezleri  BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı MEB tarafından 2016-2017 Eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerimizde eğitimlerine devam edecek öğrencilere yönelik 14 Şubat 2016 tarihinde merkezi olarak gerçekleşen grup tarama sınavı sonuçlanmıştır.

Bu sınav ile genel zihinsel alanda bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için taban puanlar Türkiye ortalaması üzerinden yapılmış, 3 ve 4. sınıflar için 270,00  puan olarak belirlenmiştir.

Resim ve müzik alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler, Bilim ve Sanat merkezlerine yerleştirilecek öğrenci sayısının dört katı olarak belirlenmiştir.

BİLSEM: Bilim ve Sanat Merkezleri

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ (3. ve 4.SINIF) GRUP TARAMA SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM