BİLSEM sözlü sınava girecek öğretmenlerin randevu bilgileri açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılı BİLSEM öğretmen seçme sözlü sınav randevu bilgileri açıklandı. BİLSEM öğretmen sözlü sınav randevu bilgileri, sınav yeri ve saati öğrenmek için MEB sorgu ekranı ekledi.

BİLSEM sözlü sınava girecek öğretmenlerin randevu bilgileri açıklandı

BİLSEM sözlü sınava girecek öğretmenlerin randevu bilgileri açıklandı. Bilsem Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazanan Öğretmenlerin Randevu Bilgileri MEB tarafından yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı BİLSEM öğretmen seçme sınavında son aşamaya gelindi. Sözlü sınava girecek olan öğretmenlerin sözlü sınav yerleri, sınav tarihi ve saati Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. 2017 BİLSEM sözlü sınav yerleri MEB’in internet sitesinden sorgulanabileceği gibi MEBBİS üzerinden de öğrenilebilecek.

Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu 16.01.2017 tarihinde yayımlanmıştı. 6 Şubat 2017 tarihinde başlayan BİLSEM öğretmen atama başvuruları, 17 Şubat 2017 tarihinde sona ermişti. BİLSEM sözlü sınavları 19 ilde yapılacak olup Milli Eğitim Bakanlığı 2017 BİLSEM örğetmen atama sözlü sınav merkezlerini geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı.

BİLSEM 2017 öğretmen kontenjanlar için TIKLAYINIZ

BİLSEM Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar Çizelgesi için TIKLAYINIZ

2017 BİLSEM Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazanan Öğretmenlerin Randevu Bilgileri için TIKLAYINIZ

20 Mart – 06 Mayıs 2017 tarihlerinde bölge sınav merkezlerinde yapılacak olan sözlü mülakat sınavı sonuçları, BİLSEM öğretmen atamaya esas puanları 12 Mayıs 2017 tarihinde açıklanacak. BİLSEM öğretmen atama tercih işlemleri ise 29 Mayıs – 02 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak olup, 09 Haziran 2017 tarihinde ise BİLSEM 2017 öğretmen atama sonuçları açıklanacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM