İlk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı sonuçları açıklandı.

İlk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

İlk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada çeşitli kademelerde 70 bin öğrencinin burs almaya hak kazandığı belirtildi. Burs almaya hak kazanan öğrencilerin iş ve işlemleri okul müdürlüğü tarafından yapılacak olup öğrencilerin ve velilerin bu süreci takip etmesi gerekmektedir.

MEB BURSLULUK SINAV SONUCU

Millî Eğitim Bakanlığınca 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik ilk ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınav sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre kontenjan ve sınıf dağılımları farklı toplam 70 bin öğrenci burs almaya hak kazandı. Bursluluk hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlüğü tarafından ilgili burs döneminde e-Burs Modülü üzerinden gerçekleştirilecek. Belirtilen süreler arasında kaydını yaptırmayan öğrenciler tüm haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.

2018 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Sınav Sonucu öğrenmek için TIKLAYINIZ

2018 yılı MEB bursluluk sınavı sonuçları
MEB bursluluk sınavı sonuçları

Bursluluk sınav sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler TC numaraları, doğum tarihleri bilgilerini modüle girerek sorgulayabilecekler. MEB bursluluk sınav sonucu bursluluğu kazanan ya da kazanamayan öğrencilerin yorumlar kısmından puanlarını, sınıflarını ve kazanıp kazanamadıklarını belirtmeleri diğer adaylar için önemli bilgi olacaktır. Lütfen sonucunuzu yorumlar kısmından yazınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM