İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar hakkında açıklama yaptı.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar

02 Haziran 2019 Pazar günü, yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde
Türkiye saati ile saat 10.00’ da başlayacak olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflar 120 dk sürecek ve 100 sorudan oluşacak bir sınava girecekler.

MEB İOKBS DİKKAT EDİLECEKLER

Bina sınav komisyonunun yapacağı ve dikkat edeceği işlemler, salon görevlilerinin yapacağı ve dikkat edeceği işlemler, yedek gözetmenin görevleri, sınav güvenlik poşetinin açılması ve kapatılması hususları ve birçok başlıkta MEB tarafından açıklamalar yapılırken uyarılarda da bulunuldu.

CEZAİ MÜEYYİDELER GETİRİLDİ

MEB yaptığı açıklamada; “09/12/2016 Tarih 29913 Resmi Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarih ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun, 12.Maddesi, 2. Fıkrası gereğince, sınav uygulamaları kapsamındaki fiilleri işleyen görevlilere işlediği fiilin türüne göre cezai müeyyideler getirilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

İOKBS dikkat edilecek hususlar kılavuzu için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM