MEB Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Yılı Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri açıklandı.

MEB Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuçları

MEB Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı günlerdir beklenen Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Bakanlık saat 16:00 itibari ile sonuç ekranını aktif etti ve Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) uygulanan Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları açıklanmış oldu.

LİSELERE GEÇİŞ SINAV SONUÇLARI

2 Haziran 2018 tarihinde yapılan ve yaklaşık bir milyon öğrencinin sınava girdiği Liselere Giriş Sınavı (LGS) için sonuçlar açıklandı. Liselere Giriş Sınavı sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 iş günü içinde ÖDSGM resmi internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecek.

2018 Yılı Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri TIKLAYIN

SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER

2018 ortaöğretim kurumlarına resmi ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve geçici eğitim merkezlerini (GEM) bitiren öğrenciler, kayıt alanı, bilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda sınavlı veya sınavsız olarak yerleştirilecek olup merkezi sınav ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM